reklama
cz / EN / esp

Víkend filmových cen: Oscaři i Čeští lvi mají své majitele

Obě udílení mají svoje jasné favority. Rozdíl v osobě moderátora byl však značný, ten americký moderoval i ve slipech!

reklama

Uplynulý víkend patřil filmovým fanouškům. Udílely se ceny Český lev a Oscar. Porovnat obě soutěže jde jen stěží, mají společné snad jen toho jednoho favorita: u české akademie vyhrál film o Romech „Cesta ven“, u té americké zase film z hereckého prostředí „Birdman“.

Ceny Český lev 2014, který skvěle moderovala Lucie Výborná, se udílely v sobotu 21. února v Rudolfinu. Předávajícími byli čeští špičkoví lékaři a ti rozdali tato ocenění pro filmy:

Cesta ven – nejlepší film, režie, ženský výkon v hlavní roli, scénář, kamera, střih a zvuk)
Díra u Hanušovic – nejlepší mužský výkon v hlavní roli a obě ceny za vedlejší role)
Tři bratři – nejlepší scénografie, kostýmy a masky)
Krásno – nejlepší hudba)
Olga – nejlepší dokument)

Cenu filmových fanoušků získal snímek Andrey Sedláčkové „Fair play“.

Na film "Cesta ven" se můžete podívat zde:


O překvapení večera se měl postarat americký herec Jim Carrey, ale místo něj vystoupil člověk jemu lehce podobný. Organizátoři se omluvili, že se stali terčem kanadského žertu.

„Mrzí nás, že jsme Vás uvedli v omyl, ale nebylo to ve zlé vůli. Nikdo z nás nelhal, protože jsme byli po pravdě dokonale a profesionálně napáleni! Což nás pobavilo, a pokud Vás to neurazilo, můžete se smát s námi anebo nám! Ať žije 23. Český lev! „, stojí v jejich prohlášení.

 

Oscar 2015

Američtí Oscaři jsou jedna velká show. Největší hvězdy filmového nebe na jednom místě se vidí jen jednou v roce. Osoba moderátora je pro tento okamžik klíčová. Letošní 87. ročník poprvé v kariéře moderoval Neil Patrick Harris (1973). Toho znáte ze seriálu „How I Met Your Mother“, kde hraje nepoučitelného sukničkáře. V soukromí je však Neil šťastně ženatý s Davidem Burtkou, se kterým vychovává dvě děti. Na podiu Dolby Theater v Los Angeles se tuto neděli objevil i ve spodním prádle. A postavu má slušnou…

 

Hlavním vítězem letošního ročníku se stal film „Birdman“. Vyhrál ve čtyřech kategoriích a to za nejlepší film, režii, původní scénář a kameru.

 

Ceny v hereckých kategoriích posbírali Eddie Redmayne za ztvárnění geniálního matematika Stephena Hawkinga („The Theory Of Everything“), Julianne Moore za roli ženy trpící Alzheimerovou chorobou („Still Alice“). Zajímavostí je, že oba se setkali před kamerou před 8 lety ve filmu „Saving Grace“, kde hráli syna s matkou.

 

Ve vedlejších rolích uspěli J.K. Simmons („Whiplash“) a Patricia Arquette („Boyhood“).

redakce / 23.02.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag