reklama
cz / EN / esp

Amanda Lear vydala další album a exceluje v divadle

Francouzská diva je stále při síle. Kolik jí je vlastně let?

reklama

Amanda Lear, francouzská zpěvačka, herečka, múza Dálího, se narodila 18. června. V tom se shoduje většina pramenů. Ale ve kterém roce? Rozdíl mezi některými údaji je až 11 let, od roku 1939, 1946 až 1950. Pochází ze smíšené rodiny, její kořeny můžeme popsat jako anglicko-francouzsko-asijsko-ruské. Narodila se v Hong Kongu a díky pestrému jazykovému vybavení svých rodičů hovořila francouzsky a anglicky, po přestěhování do Švýcarska přidala ještě němčinu, italštinu a španělštinu.

foto: obal nového alba "My Happiness"

Není důležité, kolik Vám je let, ale jak se cítíte. A Amanda se cítí asi na třicet. Nedávno vydala své 17 album s názvem „My Happiness“ jako poctu Elvisu Presleymu. Během své dlouholeté kariéry (začala v roce 1975) přezpívala tři Elvisovy songy – „Trouble“ (1975), „Fever“ (1982) a „Always On My Mind“ (2009) a tímto albem svůj hold dovršila.

 

A nejen to. Po loňském úspěchu v Paříži pokračuje v účinkování ve hře „Divine“ o hvězdě TV show, která dostala padáka a musí se opět postavit na vlastní nohy. Amanda Lear s touto hrou navštíví další francouzská města, poté se přesune do Švýcarska a Belgie. Hru doplňují kostýmy z dílny Jeana-Paula Gaultiera. Amanda dokonce pro Jean-Paula předváděla. A není to tak dávno! V roce 2012 byla hlavní hvězdou přehlídky pro jaro/léto 2013.


Největší slávu má ale Amanda za sebou. Její kariéra dosahovala vrcholu na přelomu 70. a 80. let po ukončení dráhy modelky, kdy její částečně mluvené, částečně zpívané hity plnily disco kluby po celém světě. Vzpomeňme třeba hit „Enigma“ s provokativním textem „Give a bit of hm to me“ nebo song „Follow Me“, který zazněl naposledy v oscarovém filmu "Dallas Buyers Club".

 

 

Její pěvecká kariéra se později vyznačovala převážně remixováním starých hitů, proto se rozhodla přesout na televizní obrazovky, kde se jí dařilo lépe. Hostovala v TV pořadech zejména v Itálii a Francii. Své umělecké sklony podpořené Dálím vyjádřila i v malbě, dodnes vystavuje v různých městech Evropy. O svém vztahu se Salvadorem Dálí vydala v roce 1984 knihu s názvem „Le Dalí d Amanda“, která byla přeložena do šesti jazyků a vydává se dodnes.

 

Ať je Amandě 75 nebo 64 let, pořád má co nabídnout. Pokud se rozhodnete ji vidět na vlastní oči, udělejte si výlet do Paříže. Představení Divine se koná například 3. prosince v kulturním centru Jacquese Préverta nedaleko Paříže. Vstupné je 40 eur.

redakce / 08.11.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
😘@@@ 08.11.2014
madam sa snazi :))
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag