reklama
cz / EN / esp

Zemřel návrhář Oscar de la Renta

Módní návrhář celebrit a prvních dam zemřel ve věku 82 let. Podívejte se na jeho přehlídku pro jaro 2015.

reklama

Óscar Arístides Renta Fiallo (22. července 1932 – 20. října 2014) se narodil v Dominikánské republice, ve městě Santo Domingo. Když mu bylo 18 let, odešel studovat malířství do Španělska. Brzy propadl světu módy a začal navrhovat pro známé španělské módní domy, například pro značku Balenciaga.

foto: s herečkou Penélope Cruz

V 60. letech odešel do Spojených států, kde pracoval pro Elizabeth Arden. V roce 1965 si založil vlastní značku. Navrhoval pro celebrity ze světa filmu a hudby, pro manželky politických špiček, mezi jeho klienty patřila Jacqueline Kennedy, Hillary Clinton nebo herečky Sarah Jessica Parker, Penélope Cruz a zpěvačka Katy Perry. Za své umění získal dvakrát cenu Coty (1967, 1968), což je nejcennější ocenění pro módní návrháře.

 foto: Sarah Jessica Parker s návrhářem

Značka „Oscar de la Renta“ zaznamenala velký růst na začátku druhého tisíciletí, pod vedením šéfa Alexe Bolena (nevlastního syn návrháře) se počet obchodů rozrostl z 5 na 75. Do módního impéria značky dnes patří kromě haute-couture i móda ready to wear, parfémy, oblečení pro děti a doplňky do bytu.

 

Podívejte se na poslední přehlídku Oscara de la Renty pro jaro 2015.

 

V České republice obchod značky Oscar de la Renta nenajdete. Pokud si chcete přesto zakoupit něco od známého návrháře, můžete tak učinit v eshopu na adrese http://www.oscardelarenta.com, například toaletní voda "Pour Lui" stojí 62 dolarů.

redakce / 21.10.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag