reklama
cz / EN / esp

Golden Globes 2014: ocenění pro LGBT postavy

Herci Jared Leto a Michael Douglas získali ocenění za ztvárnění menšin

reklama

Rok 2013 byl v kinematografii a televizi bohatý na témata, která se nás týkají. Filmy o HIV pozitivních „Dallas Buyers Club“ (režie Jean-Marc Vallée) a „Behind The Candelabra“ o vztahu staršího muže s mladším se prosadily i na udílení Zlatých globů. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 12. ledna v Hollywoodu.

 

Mezi oceněnými jsou Matthew McConaughey za hlavní roli a Jared Leto za vedlejší roli ve filmu „Dallas Buyers Club“. Děj filmu inspirovaný skutečnými událostmi se odehrává v roce 1985 v Dallasu. Hlavní hrdina Ron, elektrikář a občasný jezdec rodea, si vyslechne zprávu o tom, že je HIV pozitivní. Jako typický heterosexuál nechápe, jak se mohl nakazit. Lékaři mu dávají 30 dní života. V té době neexistují léky schválené v USA, proto začíná Ronova cesta vedoucí i k minimálnímu prodloužení jeho života. Osud ho svede dohromady s HIV pozitivním transsexuálem Rayonem (Leto). S ním se paradoxně spřátelí a společně rozjíždí „buyers club“, který nemocným umožní pořídit si nelegální léky z Mexika. Oba herci roli podřídili vše, radikálně změnili zejména svou vizáž. A snaha se vyplatila! Film bude mít premiéru 23. ledna.
 

 

O filmu „Behind The Candelabra“ jsme vás informovali v souvislosti s jeho neuvedením do kin. Tehdy velká studia odmítla film se sdělením, že je příliš gay pro Hollywood.
 

FRESH TIP: Proč byl film "Behind The Candelabra" uveden jen v televizi?
 

A nyní se může Michael Douglas pyšnit Zlatým globem za hlavní mužskou roli v televizním filmu! Skutečný příběh slavného pianisty Valentina Liberace , který okouzlí mladého nezkušeného kluka v podání Matta Damona, nás zavede do světa showbyznysu v Las Vegas koncem 70. let 20. století. Že tento film opravdu stojí za zhlédnutí, vypovídá i fakt, že na stejnou cenu jako Michael Douglas byl nominován Matt Damon, za vedlejší mužskou roli Rob Lowe. A navíc byl film oceněn jako nejlepší televizní film! Tento snímek Stevena Soderbergha měl premiéru již v létě 2013. 
 

foto: twitter.com

redakce / 16.01.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag