reklama
cz / EN / esp

Freddie Mercury, gay ikona 20. století

Dnes uplynulo 22 let od smrti slavného zpěváka. V prosinci bude otevřeno nové muzeum s místností, kde Freddie nahrál svůj poslední song

reklama

Zpěvák Freddie Mercury by v letošním roce oslavil 67. narozeniny. Narodil se v Zanzibaru 5. září 1946 a zemřel přesně před 22 lety, 24. listopadu 1991. Skupina Queen, kterou založil společně s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, stále funguje. Sice není tak aktivní jako předtím, je to logické, kdo by taky chtěl v 70 lítat po podiu, pokud zrovna není Cher, ale stále je možné kapelu vidět naživo. Od roku 2012 s kapelou vystupuje americký zpěvák Adam Lambert, který svoji karieru odstartoval v pěvecké soutěži American Idol, kde skončil na 2. místě.

 

V příštím roce bude do kin uveden životopisný film o Freddie s názvem QUEEN. Hlavní roli měl ztvárnit Sasha Baron Cohen, nicméně nic není definitivní a slavného zpěváka si zahraje Ben Whishaw (mohli jste ho vidět například v bondovce Skyfall). Film se zaměří na období 80. let, kdy kapela zažívala největší slávu.

 

 

Poctu tomuto talentovanému zpěvákovi můžete vzdát ve švýcarském městě Montreaux, kde najdete jeho pomník. Traduje se, že na břehu Ženevského jezera, byl rozptýlen jeho popel. Zároveň zde můžete navštívit nové muzeum "Queen Studio Experience", které se nachází v budově nahrávacího studia Mountain Studios. Najdete zde autentickou nahrávací místnost, kde se zachovalo téměř vše kromě mixážního pultu, který byl nahrazen novým. Co může být pro některé fanoušky životním zážitkem je tzv. Made in Heaven místnost, ve které Freddie nahrál svou poslední píseň. Muzeum se otevře 3. prosince.

 

 

 

 

redakce / 24.11.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag