reklama
cz / EN / esp

Nové album Cher jako pozvánka na taneční parket

Popová diva Cher vydává novou studiovou desku Closer To The Truth. Máme pro vás recenzi.

reklama

Dlouhých dvanáct let museli fanoušci této charismatické dámy čekat na nový hudební materiál. Byla to zatím nejdelší hudební pauza v její kariéře. Pravda, koncem roku 2010 si zahrála po boku Christiny Aguilery ve filmu Varieté, pro který nahrála dvě zbrusu nové skladby. Jedna z nich, ,,You Haven´t Seen The Last Of Me´´, vyhrála následující rok cenu Grammy za nejlepší původní píseň. Od té doby slavná zpěvačka zásobovala
fanoušky skrz sociální sítě informacemi ohledně očekávané placky. A teď se fanoušci konečně můžou těšit jak na taneční vypalovačky, tak také na dojemné balady.


Album Closer To The Truth navazuje na předchozí řadová alba Believe (1998) a Living Proof (2001), čímž připomíná dobu její největší slávy. Standardní verze obsahuje 11 skladeb. Opět se jedná především o taneční pop, silné melodie a hlas upravený tzv. vocoderem (s nímž poprvé přišla právě Cher na Believe).

 

Cher nejspíše reagovala na nedávný úspěch v podobě zremixované balady ,,You Haven´t Seen The Last Of Me´´, která se v amerických klubech umístila na prvním místě. Povedlo se, titulní singl nového alba Woman´s World, tento úspěch následuje. Produkoval ho Paul Oakenfold (známý spoluprací s Madonnou) a jedná se o údernou vypalovačku feministického ražení a textem ,,tell the truth, this is a woman´s world´´.


Další spolupracovníci na novém albu jsou Timbaland (Justin Timberlake, Nelly Furtado) nebo Mark Taylor (Believe). Budoucím klubovým hitem se dozajisté stane (zřejmě nejpoveděnější) stopa číslo 2 - ,,Take It Like A Man´´, na které se objevuje frontman skupiny Scissor Sisters Jake Shears. Je to jediný featuring na albu, jelikož plánovaný duet The Greatest Thing s Lady Gaga byl jí samotnou zavrhnut.

 

Zajímavé songy pro album napsala zpěvačka P!nk - jedná se o písně ,,I Walk Alone´´ a ,,Lie To Me´´. Vliv mladší kolegyně je již po prvním poslechu znát. Vrchol alba tvoří skladby,,Dressed To Kill´´ nebo ,,Red´´ ve které se nám Cher ukáže v odlišném hlasovém rozpoložení. Pomalejší část alba představují již zmínění ,,Lie To Me´´ a dále coververze ,,Sirens´´ (Nell Bryden) a ,,I Hope You Find It´´ (Miley Cyrus), která příští měsíc vychází jako druhý singl z alba. 

 foto: Cher a Lady GaGa v roce 2010 při udílení MTV Video Awards

Album Closer To The Truth nám sice nenabízí nic zcela nového (což se od Cher ani nečekalo), jedná se kvalitní taneční desku, doplněnou o něžné balady. Momentálně zpěvačka desku propaguje vystoupeními v nejsledovanějších amerických talk-shows. Příští měsíc zavítá svou novou tvorbu propagovat do Evropy, v Německu se objeví například ve známém pořadu ,,Wetten, dass..?´´

 

Na příští rok plánuje zpěvačka (již už opravdu) poslední turné s názvem ,,Dressed To Kill Tour´´. Kompletní termíny koncertů zatím oznámeny nebyly, nicméně můžeme předpokládat, že Cher zavítá do všech významnějších koutů světa.

foto: obal nového alba Cher

Jan Spitzner / 26.09.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
rony 29.09.2013
Album mám a je skvělé. Polovina alba jsou taneční pecky, druhá polovina jsou pomalé balady. Jen bych poopravil chybu v článku - na české edici není 11 skladeb ale 14 a na delux edici dokonce 17.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag