reklama
cz / EN / esp

Hvězda seriálu Prison Break Wentwoth Miller odmítl pozváni na ruskou premiéru

Americky herec britského původu Wentworth Miller zaslal otevřený dopis ředitelce petrohradského mezinárodního filmového festivalu.

reklama

41letý herec, který se proslavil hlavni roli v seriálu Útěk z vězení, v dopise mj. napsal: „Jsem hluboce znepokojen současným postojem ruské vlády k homosexuálním mužům a ženám.“

 
Zde je dopis v plném rozsahu:


Vážená paní Averbakh,

děkuji za milé pozvání. Jako někdo, kdo se těšil v minulosti již několikrát z návštěvy Ruska, bych toto pozvání velmi rad přijal.

Nicméně jej jako homosexuál musím odmítnout.

Jsem hluboce znepokojen současným postojem ruské vlády k homosexuálním mužům a ženám. Situace je absolutně nepřijatelná, a já bych se nemohl s čistým svědomím podílet na slavnostní události pořádané zemí, kde jsou lidem jako já systematicky upírána jejich základní práva na svobodný život a lásku.

Možná, až se okolnosti zlepší, budu mít v budoucnu možnost svou volbu změnit.

Do té doby...

Wentworth Miller

foto: ze seriálu Prison Break


Wilson Cruz, americky obhájce LGBT okomentoval hercovo rozhodnutí takto: "Wentworthovo odvážné vyjádření podpory vysílá silný signál ruským gayům a lesbám, kteří se potýkají s extrémním násilím a pronásledováním, že v jejich utrpení nejsou sami. Lidé z celého světa více a více mluví o strašném ruském anti-LGBT zákonu, a boj proti tomuto zákonu by mělo následovat vice a vice firem a světových osobnosti.“

DEJ / 26.08.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag