reklama
cz / EN / esp

Rent: muzikál o mladých umělcích nakažených AIDS

Muzikál bude mít premiéru v ČR 8. srpna. Malé preview představí Míša Nosková v rámci finále soutěže Mr Gay Europe

fotogalerie
reklama

Muzikál Rent vyhrál vedle dalších ocenění také prestižní divadelní cenu Tony za nejlepší muzikál a Pulitzerovu cenu. Stal se jedním z prvních broadwayských představení, které představuje homosexuální a bisexuální postavy. Obsazení navíc bylo neobvykle etnicky rozličné. Rent vzal kontroverzní témata do tradičního a konzervativního prostředí divadel a pomohl zvýšit popularitu divadelních muzikálů mezi mladými generacemi.

 

Muzikál byl poprvé předveden v roce 1994 v New York Theatre Workshop. Premiéra se konala 26. února 1996 v divadle v New Yorku a 29. dubna 1996 se představení přestěhovalo do broadwayského Nederlander Theatre. Postupně se zařadil mezi úspěšné muzikály na Broadway s příznivými kritikami a diváckou atraktivitou. S více než 4300 představeními se stal sedmým nejdéle běžícím divadelním představením na Broadwayi. Po dvanácti letech existence se vedení rozhodlo ukončit. Poslední představení se konalo 7. září 2008.

foto: Ondrej Izdný v muzikálu Touha

V rámci finálového večera Mr Gay Europe, který proběhne 31. července v pražské Retro music hall, představí jedna z porotkyň, zpěvačka Míša Nosková, ukázku z chystaného muzikálu. Premieru bude mít muzikál 8. srpna v Divadle Na Prádle, všechny texty jsou zpívany v originále. Celkem se plánuje jen 6 představení. V hlavních rolích uvidíme Ondřeje Izdného a Michaelu Noskovou. Více informací naleznete na stránkách muzikálu Rent.

foto: Michaela Nosková v muzikálu Rent

redakce / 21.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag