reklama
cz / EN / esp

Užijte si Rozkoš v oblacích

Nový film Pedra Almodóvara: jakoby se španělský režisér odvážil a natočil konečně gay movie, jak má být!

reklama

Kritiky na nový film Los Amantes Pasajeros, tedy Rozkoš v oblacích, byly jak v českých, tak v zahraničních médiích tak nemilosrdné, že jsem se před filmem rozhodl řádně se posilnit několika koktejly. Udělal jsem dobře. Lehce uvolněný jsem se smál od začátku do konce!

Vyčítat Almodóvarovi absenci děje ve filmu mi přijde až hříšné! Všechny jeho minulé filmy měly děj tak nabitý, že jsem některé musel vidět i vícekrát, abych pochopil “vo co go”. Navíc nesouhlasím. Děj je jasný: Letadlo plné pasažérů se porouchá a posádka musí za každou cenu zachovat paniku a dostat stroj v pořádku na zem. Děj, který naprosto uspokojivě vyplňuje tuny katastrofických filmů bez negativních poznámek cenzorů nebo kritiků. Ve filmu navíc pochopíme narážku na nezdařený španělský projekt mega letiště a už to samo o sobě je velice vtipnou anekdotou. 

Co se ale děje na palubě letadla, když složení posádky je přesně takové, jaké bývá ve skutečnosti: stevardi jsou teplí a piloti “asi” bi? Oproti katastrofickým filmům vše proběhne celkem v klidu. Pasažéři ekonomické třídy většinu letu prospí (je fakt, že je uspala posádka), jeden z krasavců si dokonce užije (je fakt, že o tom neví). V první třídě ale vypukne peklo o které se postarají ti nejlepší Almodóvarovi herci (je fakt, že způsob jakým komentují balíček drog původem z konečníku není úplně košer). Sex, drogy a mimořádné taneční číslo, které má posádka připravené pro případ nehody letadla a odvedení pozornosti cestujících od katastrofy. To vše je neskutečně vtipné, přehnané, šílené, prostě GAY. 


Buďte v klidu, letadlo dosedne v pořádku do pěny jako do peřinky. Potkají se v ní dokonce dva dávní milenci a vy se budete smát ještě po cestě domů. Naprostá španělská šílenost.

Poznámka k letišti: Aeropuerto Central Ciudad Real, které je cca 200 kilometrů od Madridu vzniklo jako první španělské soukromé letiště. Jeho výstavba stála přes miliardu eur a letiště má enormní 4 kilometrovou přistávací dráhu. Prvotním plánem bylo nahradit letiště v Madridu, ten se ale nezdařil. Letiště fungovalo dva roky a v říjnu roku 2011 ukončilo svou činnost pro veřejné lety. Jedná se tak o jeden z největších evropských “projektů”, který se nezdařil.  

lukas primus / 04.06.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag