reklama
cz / EN / esp

Portishead poprvé v Praze!

Máte rádi “tak trochu jinou hudbu”? Portishead jsou poprvé v Praze, nenechte si je ujít!

reklama

Slavná britská trip hopová kapela Portishead vystoupí 19. června poprvé v České republice. V rámci evropského turné zahraje v pražské Tipsport Areně (HC Sparta) na Výstavišti v Holešovicích. Portishead si přivezou do Prahy jako předskokana ženskou postpunkovou formaci Savages.

Poslechněte si celé album Dummy

Červnový koncert bude prvním vystoupením skupiny v České republice. V rámci evropského turné, které vyvrcholí na festivalu v Glastonbury, zahraje v pražské Tipsport Areně na Výstavišti v Holešovicích. Vstupenky jsou k prodeji od 11. března a stojí od 890 do 1590 Kč. 

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal. V roce 1994 vydali Portishead debutové album Dummy, které se ve Velké Británii, i přes nechuť členů kapely k rozhovorům v médiích, setkalo až s nečekaným ohlasem – jak u posluchačů, tak i kritiků, kdy deska získala prestižní Mercury Music Prize. Krátce po jejím vydání se třetím oficiálním členem kapely stal kytarista Adrian Utley, který album koprodukoval a také hrál ve většině skladeb.


O tři roky později vyšlo druhé, eponymní, album. Od roku 1999 se členové věnovali vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se Portishead opět dali dohromady a poprvé po sedmi letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě pro oběti tsunami v roce 2004. Třetí studiové album pod příznačným názvem Third vyšlo v dubnu 2008.

Lukas Primus / 23.04.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
bude 24.04.2013
soutěž??
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag