reklama
cz / EN / esp

Nová krev v Dieslu, to je Nicola Formichetti

Pokud ho neznáte, připomeneme: jedná se o stylistu Lady Gaga! Asi tušíte, že značku Diesel čeká bouře. Snad nebude ve sklenici vody.

reklama

Nicola Formichetti se stává novým uměleckým ředitelem italské značky Diesel. Zakladatel světoznámé módy Renzo Rosso dodává: “Konečně jsem potkal někoho tak šíleného, jako jsem já sám. Nikdy jsem za sebe neměl náhradu, teď mohu konečně odjet na dovolenou.” 

Nicolovo matka pochází z Japonska, otec z Itálie a takové je i jeho umění. Ve svých kolekcích připomíná a míchá kultury obou zemí. Už jako mladý se setkal s uměním, když hrál na piano. To je mu dodnes koníčkem. Přestěhoval se za studiem architektury do Londýna, kde ho však nadchla tamní “pouliční móda”. Našel si práci v módním butiku, kterému nakonec šéfoval. 

Současný šéf Dieselu a Nicola

Spolupracoval s módními návrháři a domy jako Dolce&Gabbana, Alexander MacQueen, Missoni, Iceberg, Gareth Pug, ale také s běžnějšími a dostupnějšími značkami: Nike, Puma nebo H&M. V roce 2009 začal spolupracovat s hvězdou hudebního nebe Lady Gaga, což oba popisují jako začátek vzestupu jejich kariéry. Narodil se 31. května roku 1977 v Japonsku. 

Nicola a Lady Gaga

Formichetti potvrdil V magazinu, že se zástupci značky Diesel jednal už před rokem: “Renzo ke mně prostě přišel a řekl: ‘Připomínáš mi mě samotného, když jsem byl mladý. Chci Diesel svěřit do tvých rukou a chci, abys ho přizpůsobil dnešním moderním mladým lidem.’ Bylo to pro mě prostě WOW! V 90. letech to byla pro mě jedna z nejvíc cool značek!”

Formichetti bude zodpovědný za “celkový look” značky, což zahrnuje design oblečení, PR, marketing a design interiréru obchodů. Jeho první kolekce bude představena na podzim roku 2014. 


redakce / 17.04.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag