reklama
cz / EN / esp

Ikony elektronické hudby Daft Punk vydají nové album!

Sen se stává skutečností! Po dlouhých 8 letech se věrní fanoušci konečně dočkají

reklama

Francouzské duo, které tvoří Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Banglater, se na taneční scénu zapsali hned svým prvním albem „Homework“ z roku 1997. Songy jako „Da Funk“, „Around The World“ nebo „Burnin“ ve vás vyvolají chuť tancovat i po dlouhých 16 letech. Jejich zvuk prostě nestárne a baví dodnes. Album se stalo platinové například v Kanadě, Francii, zlaté pak v USA nebo ve Velké Británii. Kapela byla nominována na BRIT Award v kategorii nejlepší zahraniční skupina a objev roku.

video:„Around The World“

Vypadalo to, že tito mágové taneční hudby tvoří ve čtyřletých cyklech. Jejich druhé album s názvem „Discovery“ s hity jako „One More Time“ nebo „Harder, Better, Faster, Stronger“ vyšlo v roce 2001. A opět úspěch. Daft Punk byli nominování na BRIT Award na cenu za nejlepší album a už po druhé na cenu za nejlepší zahraniční skupinu. Za další čtyři roky přichází jejich třetí album s názvem „Human After All“.

video: „One More Time“

S tímto albem skupina vyrazila na turné, ze kterého pořídila v Paříži záznam s názvem „Alive 2007“. Živák „Harder, Better, Faster, Stronger“ vyhrál v roce 2009 BRIT Award za nejlepší taneční nahrávku roku a stejně tak vyhrálo celé album „Alive 2007“ cenu za nejlepší taneční/elektronické album. Čtyři roky uplynuly a nic. Skupina Daft Punk ale úplně nezmizela ze scény. Své aktivity trochu posunula směrem k filmové hudbě – například k filmu „Tron: Legacy“.

video: „Harder, Better, Faster, Stronger“ live

V čem kapela vlastně vyniká? Kromě specifického hudebního stylu se umí vyřádit i vizuálními efekty na svých show. A většina fanoušku neví, jak jejich idoly vypadají. Součástí jejich image jsou i masky, které oba protagonisté nosí. Podle jejich slov mají představovat spojení mezi člověkem a robotem.

foto: Daft Punk

A už se pomalu blížíme k současnosti. V roce 2012 získala kapela 2. místo v kategorii taneční počin všech dob (dance acts of all time) časopisu Mixmag. První místo jim o pár bodů vzala skupina Prodigy. To je ovšem silný soupeř, se kterým je čest prohrát.

 

Letos to přijde. V květnu vyjde nové album a s ním snad i turné. Krátkou ochutnávku (15 sekund) kapela vypustila do světa letos v březnu v reklamním bloku před talk show Saturday Night Live.

 

Celý živák z roku 2007 si můžete pustit zde:

redakce / 08.03.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag