reklama
cz / EN / esp

Madonna na předávání gay ceny v New Yorku

Madonna, idol a bojovnice za práva gayů a lesbiček byla pozvána, aby předala cenu na 24. ročníku organizace GLAAD v New Yorku.

reklama

Gay & Lesbian Alliance Against Defamation - Gay & Lesbická unie proti pomluvám si zpěvačku nevybrala náhodou. Madonna je a vždy byla jednou z nejodvážnějších a nejodhodlanějších bojovnic za práva jakékoliv menšiny kdekoliv ve světě. Příkladem může být zpěvaččino poslední turné, kdy čelila v některých státech výhrůžkám a otevřeně podpořila i skupinu bojující za občanská práva v Rusku, Pussy Riot. 

foto: Ricky Martin s cenou GLAAD

Organizace vyhledává a nominuje na ceny media za jejich férové, přesné a ucelené informace representující LGBT komunitu. V minulosti cenu získali například: Ricky Martin, Kim Cattrall (Samantha ze Sexu ve městě), Lady GaGa, Drew Barrymore a další.

foto: Naya Rivera (seriál Glee) a Kim Cattrall

Cena "GLAAD Vito Russo" je udělována od roku 1990 na počest stejnojmenného zakladatele organizace tohoto ocenění a dlouhodobého bojovníka za práva gayů a za práva lidí nemocných HIV/AIDS. Russo dostal v roce 1989 Oscara za nejlepší dokumentární film Common Threads: Stories From The Quilt, který pojednává o životě a smrti jeho lásky Jeffreye Sevcika (Vypráví Dustin Hoffman). Napsal také knihu, která byla zfilmována, The Celluloid Closet (4% filmová tajemství). Tento dokument  je o zobrazování gay a lesbických vztahů v hollywoodské filmové produkci od nejstarších filmů až po současnost. 

Madonna jako host v Andersenově show

Zpěvačka předá cenu v rámci 24. ročníku předávání cen v New Yorku svému příteli, novináři, spisovateli a moderátorovi talk show na CNN Andersonovi Cooperovi. “Madonna a Cooper jsou dlouhodobí přátelé, kteří svou kariéru vždy spojovali s podporou LGBT komunity”, řekl současný president organizace Herndon Graddick. Přitom sám Cooper odmítal až do loňského července o své orientaci hovořit veřejně. 

foto: Anderson Cooper

Další ceremoniály s dalšími oceněnými se konají 20. dubna v Los Angeles a 11. května v San Franciscu. Přehled všech nominovaných zde - nominované jsou i filmy, dokumenty, televizní pořady v anglickém a španělském jazyce. 

lukan cruz / 05.03.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
vona 06.03.2013
se cpe taky všude...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag