reklama
cz / EN / esp

Emeli Sandé jasnou vítězkou na Brit Awards 2013!

Mladá Britka vyhrála v prestižní soutěži se svým debutovým albem „Our version of events“

reklama

Velká Británie byla, je a bude tou největší líhní talentů v Evropě. Za poslední roky můžeme zmínit mezi zpěvačkami Amy Winehouse, Adele, Ellie Goulding a teď Emeli Sandé. Tato 26letá zpěvačka s kořeny v Zambii pochází ze skotského města Sunderland. Ve své krátké kariéře dosáhla obrovských úspěchů, přesto zůstává nohama na zemi. A jak sama říká, vzdělání je pro ni takovou pojistkou, pokud by se jí kariéra zpěvačky nepovedla. Studium medicíny sice přerušila po 4. ročníku, ale zatím to vypadá, že její kariéra je nastartovaná více než slibně.
 


Debutové album „Our version of events“ na prvním místě v UK Charts, více než jeden milionů jeho prodaných kopií, vystoupení na zahajovacím i závěrečném ceremoniálu olympijských her v Londýně a teď vítězství ve dvou kategoriích (nejlepší zpěvačka a nejlepší album) na Brit Award. Třetí nominaci za nejlepší singl Next to me neproměnila, porazila ji Adele se songem Skyfall. Nicméně loňský rok zvládla Emeli Sandé na jedničku. Při své práci se inspirovala například Lauryn Hill, Ninou Simone, Amy Winehouse nebo Joni Mitchell.
 


Její osobní život se loni v září změnil, provdala se za svého dlouholetého přítele a přijala jeho příjmení, pod kterým prý bude vystupovat. Nicméně už jednou své umělecké jméno změnila. Začátky kariéry odstartovala jako Adele Sandé, ale s rostoucí popularitou Adele si zvolila jako své jméno to prostřední. A myslím, že si jméno Emeli Sandé už jen tak měnit nebude...

 

Pokud máte rádi mix mezi soulem, popem, lyrickými melodiemi, které jsou plné melancholie, ale i nabitých emocí, tak si pusťte její album. Album, kde najdete autorské písně, ale i výsledky spolupráce s velkými jmény jako Professor Green. Emeli Sandé píše písně i pro své kolegyně, naposledy například pro Leonu Lewis nebo Susan Boyle. Máme se na co těšit. Great Britain je opravdu great :)
 zdroj: wikipedia

redakce / 23.02.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag