reklama
cz / EN / esp

Nominovaní na Grammy podporují sňatky gayů

Anglie, Francie, Rusko, Afrika jsou místa, kde se nyní bojuje o práva gayů a každý hlas platí. Umělci nominovaní na Grammy sňatky podporují veřejně. Kteří?

reklama

Víte jak se nejlépe mohl pomstít Frank Ocean Chrisu Brownovi za to, že ho nazval “buznou” při hádce na parkovišti? Musel vyhrát cenu Grammy! A to taky R&B zpěvák, který se svou orientací netají, udělal. Při tleskání povstali všichni, kromě Chrise Browna. 

Práva LGBT komunity, jako kdyby stále nebyla samozřejmostí. Proto se je rozhodla podpořit desítka umělců nominovaných na 55. ročník cen Grammy. 

 

  • fun. nominovaní na 6 cen grammy: “Být hetero a postavit se za práva gayů znamená jedno: ‘tohle je věc každého z nás’. Svobodní nebudeme, dokud nebudou svobodní všichni.”
  • Kelly Clarkson, nominovaná na 4 ceny Grammy: “Mám hodně gay přátel a nemyslím si, že je fér, že se nemohou nechat oddat.” 
  • Jay-Z, nominovaný na 6 cen Grammy: “Je to prostě správná věc. Můžeš si přeci vybrat a milovat toho, koho miluješ!”
  • Bruce Springsteen, nominovaný na 6 cen Grammy: “Vždy jsem mluvil a myslel otevřeně o právu na společný sňatek dvou lidí stejného pohlaví. Apeluji na všechny, kteří podporují práva našich bratrů gayů a sester leseb, aby je podporovali nahlas.”
  • Carrie Underwood, nominovaná na 2 ceny Grammy: “Sama jsem vdaná žena. Nedokážu si představit, jaké to je, někoho milovat bez možnosti si ho vzít. Myslím, že bychom všichni měli mít právo na lásku a na to veřejně milovat někoho, koho chceme."
  • Fiona Apple, nominovaná na Grammy: “Nikdy nemůže být špatné, když se dva lidé mají rádi. Dobro nemá se sexuální orientací nic společného. Láska je láska a té nebude nikdy dost.” 
  • Adam Levine z Maroon 5, nominovaný na 2 Grammy: “Nedává mi to smysl. Proč bychom si nemohli vzít někoho, koho si chceme vzít?”
  • Michael Bublé, nominovaný na Grammy: “Můj strýc Mike byl s mým strýcem Frankem 35 let. Vyrostl jsem a nikdy jsem nepoznal rozdíl mezi gay nebo hetero lidmi. Tolerance by měla začít doma.”
  • Carly Rae Jepsen, nominovaná na 2 ceny Grammy: “Tolerance pro mě nikdy nebyla otázkou. Vyrostla jsem s tím, že to tak někdy prostě je.”
  • Pink, nominovaná na Grammy: “Nejlepší den bude ten, kdy se nebudeme dál bavit o tom, kdo je gay a kdo ne. Není to ‘gay svatba’ je to prostě jen svatba.”
Pokud si chcete citace prohlédnout v originále, najdete je v našem zdroji zde
lukan cruz / 11.02.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag