reklama
cz / EN / esp

Zpěvačka Markéta Jakšlová ze skupiny Verona: gayové mi přijdou víc otevření

V souvislosti s klipem Fallin´ in love, který se natáčel v gay clubu, jsme Markétě položili pár otázek.

fotogalerie
reklama

Ahoj Markéto,

jak vnímáte gay scénu v České republice, případně v Praze?

- samozřejmě, že se v mém okolí vyskytují gayové, ale beru je naprosto normálně a přirozeně, takže si pod termínem "gay scéna" nedovedu nic konkrétního představit.

 

A co říkáte gay pride v Praze? Kdyby jste dostala pozvání, zúčastnila byste se jí jako host?
 - o této akci jsem slyšela, ale zatím jsem se jí neúčastnila. Pokud by mě ale program lákal, neváhala bych.

 

Máte mezi svými přáteli gaye, lesby? 

 - blízkého přítele gaye nebo lesbu nemám, ale třeba náš stylista je gay a vždycky si při naší spolupráci výborně popovídáme. Moje kamarádka má zase kamaráda gaye a ten je taky moc příjemnej a je s ním navíc docela sranda. Gayové mi připadají celkově energičtější a pozitivnější, než jsou heterosexuální lidé. Jsou víc otevření, expresivnější a senzitivnější.

 

Navštěvujete společně gay podniky? Jak se v nich cítíte?

 - už několikrát jsem gay podnik navštívila a nedělalo mi to sebemenší potíže, bavila jsem se dobře, zrovna tak, jako kdekoli jinde.

 

V listopadu 2012 jste po dvou letech koncertovali v Praze, právě v ON clubu. Proč jste si vybrali tento gay klub? A proč taková pauza? 

 - ano v ON clubu jsme vystupovali a moc jsme si to užili. Bylo to v podstatě poděkování majitelům a provozním za to, že nám v prostorách klubu umožnili natáčení videoklipu k singlu Fallin in love. Jinak v Praze vystupujeme většinou tak jednou za dva roky a to asi stačí. Zaprvé tu totiž neni tolik klubů, kde vystupovat a publikum by na nás v Praze přišlo asi stejné, nebo podobné, takže by nemělo smysl vystupovat v Praze se stejným vystoupením vícekrát.

 

Mělo na rozhodování vliv, že jste tam natáčeli svůj klip Fallin in love? 

- ano, důvodem, že jsme vystoupili zrovna v ON clubu, bylo natáčení klipu. Ale bylo pro nás i tak příjemné tam vystupovat, protože mají v tomto klubu velmi kvalitní aparaturu, což je v Čechách vzácnost. Kluby a diskotéky jsou na tom totiž, zdá se, finančně velmi špatně, a tak nemají na pořádný zvuk a to je škoda, protože právě zvuk je v klubu základ. Je to ale asi i o přístupu majitelů, protože i na místech, kde peníze byly, jsme hráli na nějaké směšné bedýnky, které byly pro živé vystoupení naprosto nevhodné a nedostačující.

 

Jaké jsou vaše plány pro letošní rok?  

 - rok 2013 budeme mít pracovně velmi nabitý. Děláme už na nové desce, která by měla vyjít na přelomu října/listopadu 2013. Na léto chystáme nový singl a pak ještě další na podzim - k oběma budeme točit i videoklipy a budeme také fotit nové fotky na album. Zatím ale nevíme, jestli se budou fotky a klipy vytvářet v Čechách, nebo někde v zahraničí. 


Jste zamilovaná?

 - ano, zamilovaná jsem do svého přítele už přes 9 let :)

 

Děkuju za rozhovor a přeju hodně úspěšný rok 2013!

 

Skupina Verona vznikla v květnu roku 2002 v České republice, v Praze. Tvoří ji hudební producent a skladatel Peter Fider a zpěvačka Markéta Jakšlová.Za dobu svého trvání získala Verona již několik ocenění a zlatých desek, např.: 2003 Music TV Očko-Best dance act, 2004-ČESKÝ SLAVÍK-skokan roku, 2011 IFPI TOP 100 no.1 "Hey Boy", 2012-nejuspěšnější píseň roku "Ztracená Bloudím"... . 
Během uplynulých let vydala celkem 6 úspěšných alb, 2 DVD napočítala by přes 1000 živých vystoupení, která se uskutečnila nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Bulharsku, Polsku, Americe a v neposlední řadě i v Číně.


redakce / 20.01.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag