reklama
cz / EN / esp

Oscar 2013: souboj hezounů začal!

Letošní nominace na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli je bohatá na opravdové hollywoodské krasavce.

fotogalerie
reklama

Jména jako Bradley Cooper, Hugh Jackman nebo Joaquin Phoenix jsou vám určitě známá. Letos se tito tři ve společnosti Denzela Washingtona a Daniela Day-Lewise utkají o sošku Oscara. Bradley Cooper z této společnosti přece jen trochu vyčnívá. V roce 2011 ho časopis People zvolil za nejvíc sexy muže planety.

 

Hugh Jackman (*1968) nás všechny ohromil svým vysportovaným tělem už v sérii X-man. Letošní nominaci na Oscara získal Hugh za ztvárnění postavy Jeana Valjeana ve filmu Bídníci, ve kterém jeho manželku hraje Anne Hathaway. Anne se nám líbila už v klasice Ďábel nosí Prada, nyní v roli Fantine podává výkon, který i jí přinesl nominaci na Oscara za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli. Film měl u nás premiéru 3.ledna, tak neváhejte a tento historický muzikál si nenechejte ujít. Uvidíme, jestli film 24. února získá i hlavní cenu za nejlepší film.

foto: Hugh Jackman 

 

 

Bradley Cooper (*1975) na sebe výrazněji upozornil ve vedlejší roli v komedii Nesvatbovi, kde hrál arogantního chlápka, který se snaží chránit svou přítelkyni před neslušnými návrhy Owena Wilsona. Ve filmu „Silver Linings Playbook“ (Terapie láskou) vytvořil zvláštní dvojici spolu s Jennifer Lawrence. On – rozvedený, po terapii v psychiatrické léčebně a toužící po své exmanželce, Ona – vdova, bez zaměstnání, ale s chutí vyhrát taneční soutěž. A v tom jí má pomoct právě Bradley. Snímek má v České republice premiéru 28. února, a to už budeme vědět, zda proměnil všech svých 8 nominací.

foto: Bradley Cooper 

 

Poslední z trojice, Joaquin Phoenix (*1974), se k filmu dostal přes svého bratra Rivera. Starší bratr (*1970 – †1993) svou slibně rozjetou karieru skončil před klubem The Viper Room v LA, kde zemřel na následky předávkování. Joaquin je letos nominován za výkon ve filmu „The Master“, ve kterém hraje vojáka, jenž v alkoholu utápí své deprese z bojů a hrůz II. světové války. A právě Mistr, v podání Philipa Seymour Hofmanna, chce Joaquina pomocí svého nového učení zachránit. Film měl premiéru 10. ledna.

 

foto: Joaquin Phoenix

Nominace jsou dané, my se můžeme v klidu dívat na naše oblíbené herce a koncem února se těšit na slavností vyhlášení výsledků. 

redakce / 11.01.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag