reklama
cz / EN / esp

Pojďme si připomenout osudy tří mladých lidí, kteří nás nedávno opustili

V souvislosti s náhlou smrtí mladého návrháře Mika Zachevara jsme zavzpomínali na další výrazné osobnosti ze světa módy, které již nejsou mezi námi.

reklama

Náhlá smrt známé osobnosti zaskočí každého. Jedná-li se o osobu mladou, překvapení se násobí a spekulace o příčinách smrti se množí přímou úměrou hlouposti novinářů.
Nehodláme spekulovat nad příčinami smrtí česko-slovenských mladíků, kteří se věnovali módě a pracovali v prostředí celebrit, médií a luxusního oblečení. Rádi bychom připomněli jejich práci a kariéry. Mnozí z nich za svůj mladý život stihli leccos a nemysleli u toho pouze na sebe a svoje dobro. Pojďme si představit Alexe, Daniela Procházku a Mika Zachevara.

foto: Alex

Alexander Branislav Hromek se narodil 29. 10. 1971 v Bratislavě. Vystudoval střední školu, obor maskér, a v tomto oboru začal v roce 1996 pracovat v televizi. Podílel se jak na pořadech Slovenské televize, tak na komerčních projektech Česko-Slovenská Superstar, Talentmánie. Spolupracoval s řadou módních časopisů. Byl dvorním vizážistou celebrit jako je Simona Krainová, Alena Šeredová, ale také Nora Mojseová (účinkoval v její show Šéfka). Líčil modelky na přehlídky Karla Lagerfelda, Valentino, Kenzo, Giorgio Armani.  V počátcích spolupracoval se značkou Lancome. Deset let po začátku své kariéry si otevřel vlastní salón ANGELS by Alex. Zemřel 8. května roku 2011 ve věku 30 let na zápal plic. S Alexem se s velkou bolestí loučila, kromě ostatních, zpěvačka Dara Rolins písní Alex (album Stereo 2011).
Daniel Procházka se narodil roku 1979. Vystudoval střední průmyslovou textilní školu a návrhářství. Začínal pracovat jako model, také v zahraničí. Byl módním redaktorem v časopisu Elle, později Marianne. Na jedné z módních přehlídek se seznámil se svou později nejlepší přítelkyní Kateřinou Kornovou. Díky novým kontaktům začal oblékat hvězdy českého hudebního nebe jako Helenu Vondráčkovou, Ivetu Bartošovou, Moniku Absolonovou, Lucii Bílou, Zuzanu Paroubkovou a další. I přes svůj mladý věk podstoupil několik plastických operací a svůj vzhled vylepšoval po vzoru Kateřiny Kornové a Marilyn Monroe. Zemřel 31. července roku 2006 a pohřební obřad byl údajně jednou velkou módní přehlídkou v černé barvě. Osoba Daniela Procházky byla zřejmě inspirací pro postavu v českém seriálu Dokonalý svět, který pojednává o prostředí módního byznysu.

foto: Daniel Procházka


Mike Zachevar se narodil 26. 7. 1987 v Ústí nad Labem. Původně vystudoval hotelovou školu. Začínal jako asistent prodeje v módním salonu RichteR, poté se rozhodl dát se na dráhu stylisty, později i samotným návrhářem oblečení. Spolupracoval s internetovým časopisem, kde měl vlastní rubriku “módní foto story”. S Eliškou Bučkovou nafotil kolekci pěti stylingů, kde byl hlavním motivem latex. Materiál byl návrháři blízký, oblékl do něj také Kateřinu Průšovou, Hanku Svobodovou a další modelky. Jedním z posledních Mikových počinů byla Mimosa Fashion Show v březnu 2012 v pražské Meet factory. Akce vznikla na podporu občanského sdružení Chance for children s následnou dražbou kolekce. Výtěžek byl určen na pomoc dětem z dětských domovů. Program byl určen přímo pro děti z dětských domovů, děvčata nalíčila profesionální vizážistka a v roli modelek se představili české celebrity. Připravoval také koncertní turné jedné z nejhůře oblékaných českých zpěvaček, Petře Janů. Návrhář měl obchod ve Vězeňské ulici v Praze. Mike zemřel 11. října 2012.

foto: Mike Zachevar

redakce / 12.11.2012
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag