reklama
cz / EN / esp

26. MFF Praha –Febiofest bude zahájen 21. března

Na jaké filmy se můžete těšit v sekci Queer Now?

reklama

Mezinárodní filmový festival Praha –Febiofest už po šestadvacáté přinese to nejzajímavější ze současné zahraniční i české kinematografie. Představí více než 150 filmů v šestnácti sekcích a po pražské části vyrazí opět do kin po celé České republice.

 

 Festival bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 21. března 2019 v Obecním domě v Praze a bude probíhat do 29. března. Slavnostní zakončení včetně vyhlášení vítěze sekce Nová Evropa, Amnesty International Febiofest Award či soutěže I ty jsi filmařem proběhne ve čtvrtek 28. března v CineStar Anděl. Projekce budou tradičně ke zhlédnutí v multikinech CineStar Anděl, CineStar Černý Most, v kině NFA Ponrepo a v Městské knihovně. Do regionů se Febiofest vydá od 1. do 18. dubna 2019.

 

26. ročník představí novou sekci Classics i nejúspěšnější festivalové filmy. Letošní ročník nabídne šestnáct festivalových sekcí včetně soutěžní Nové Evropy, sekce Panorama (nejzajímavější a nejúspěšnější festivalové filmy), Central Park(sekce pro široké publikum) či Masters (nové filmy slavných režisérů). K vidění budou též u diváků velmi populární sekce teritoriální jako Made in USA  (nezávislá tvorba z USA), Světla severu (filmy ze Skandinávie) či Ozvěny Balkánu. Od samého vzniku festivalu je jeho nedílnou součástí také Queer Now (sekce gay a lesbických filmů) a nově jsou do programu zařazeny sekce Classics (klenoty světového filmového fondu) a TV now (televizní a seriálová tvorba).

 

 

Sekce Queer Now přináší české premiéry reprezentativního výběru deseti filmů, které odrážejí prestiž i pestrost současné světové queer kinematografie. Zavedené autorské osobnosti s novými snímky, v čele s novinkou Christopha Honorého Okouzlit, milovat a rychle utíkat (Sorry Angel) uvedenou v Cannes, se potkávají s talentovanými debutanty, kteří nabízejí jedinečné filmové vize a reprezentují regiony jako je jižní Afrika, Peru, Paraguay či Rumunsko. Hvězdně obsazené americké snímky, již ověnčené prestižními nominacemi, vycházejí ze skutečných příběhů – Dokážete mi odpustit? (Can You Ever Forgive Me?) a Vymazaný kluk (Boy Erased). Palčivě aktuální téma kroků Trumpovy vlády vůči trans* lidem otevírá dokumentární Trans*armáda (Transmilitary).

 

 

Cena diváckých akreditací na 3 dny je 699 Kč, na 5 dnů 999 Kč a na 9 dnů 1699 Kč.

 

Více na www.febiofest.cz

redakce, Febiofest / 20.03.2019
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag