reklama
cz / EN / esp

Tina, Madonna, Shirley. Která měla nej bond song?

Při příležitosti vydání nové písně od Adele k filmu Skyfall si připomeňme, jaké hity doprovázely Jamese Bonda v minulosti.

reklama

Celkem 23 filmů, celkem 23 písní. Která z nich se vám nejvíc vryla do paměti a kterou byste si s Bondem vůbec nespojili? Jen jedné zpěvačce se podařilo nazpívat více písní k Bondovi, byla to Shirley Bassey. Tato velšská diva nazpívala tři titulní písně k bondovce – v roce 1964 to byl "Goldfinger", v roce 1971 "Diamonds Are Forever" a naposledy v roce 1979 "Moonraker". A kdo ví, jestli se jí to nepovede i na počtvrté. Shirley Bassey (75) stále zpívá a třeba nás překvapí.

 

Co mají společného rok 1995, Tina Turner a Bono z U2? To je přece každému jasné! Mega hit "Golden Eye". Pro Tinu znamenal song velký úspěch, píseň se umístila na 3. pozici v žebříčku European Top 100, v řadě evropských zemí obsadila horní příčky a v nabité hitparádě singlů ve Velké Británii se dostala na 10. místo. Kdo z vás měl to štěstí, mohl si píseň vychutnat naživo v roce 2009 v O2 Areně.

 

 

A co taková Madonna? Její píseň „Die Another Day“ ke stejnojmenné bondovce z roku 2002 přinesla rozporuplné reakce odborníků, ale komerčně to byl velký hit a zároveň nejúspěšnější bond song od 80. let. Madonně přinesl tento singl 11 týdnů na první příčce v žebříčku prodejů singlů (Billboard Singles Sales Charts)  a stal se číslem jedna ve 12-ti zemí. Za zmínku stojí i videoklip, v té době druhý nejdražší (6.000.000 USD), kde se Madonna utká...sama se sebou.

 

Přehled všech titulních písní k filmům o agentovi 007:

zdroj: alaskajim.com

Která z nich byla pro vás ta nej?

redakce / 09.10.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag