reklama
cz / EN / esp

GAY ICONS: LP – příběh Popelky s italskými kořeny

Laura Pergolizzi dobila se svým love songem část svět. V čem tkví její úspěch a s kým zpěvačka tráví svůj volný čas?

reklama

Písničkářku LP (Lauru Pergolizzi) netřeba dlouze představovat. Průlomový hit "Lost On You" zná každý, a věřím, že každý zavítal na Colours of Ostrava, kde folková zpěvačka vystoupila. Kolik toho ale o ní víme z jejího soukromí? A co plánuje na další rok? To zjistíte právě teď!

 

Když jsem před rokem napsal do Fresh Gay Magazinu o písni neznámé Američanky – "Lost On You" – netušil jsem, že rok poté budu psát o jejích úspěších. A už vůbec bych nečekal, že se článek o debutové písni LP stane nejkomentovanějším a nejsledovanějším článkem našeho „teplého“ webu. Za celý náš tým a též za sebe vám za takovou podporu ze srdce děkujeme!

 

 

Těžko říci, jak si úspěch písně „Lost On You“ vysvětlit. Paradoxem však stále zůstává fakt, že LP (36) v domovské krajině, čili USA, s touto hitovkou neboduje, zatímco v Evropě single šplhal na přední příčky hitparád. Nicméně je jisté, že píseň ze stejnojmenného alba, které Pergolizzi vydala v prosinci loňského roku, u mě zapříčinila hluboký obdiv nejen k hudebnímu stylu písničkářky s image Boba Dylana, ale též k její osobnosti.

 

Úspěch „Lost on You“ a LP samotné si vysvětluji následovně. Čím dál víc pozoruji, jak do rádií pronikají folkové a indie rockové hudební skupiny. Dříve rozhlas okupoval pop (a částečně rock). Ale v průběhu posledních let pop malinko ustupuje, aby dal prostor EDM klubové scéně a nezávislým autorům, produkujícím hudební styl popsaný výše.

 

Za průlom v obratu rozhlasového setlistu můžeme vděčit písničkářům a skupinám typu - Jason Mraz, Passenger, Sheppard, James Bay, Imagine Dragons, Echosmith, Vance Joy, Mumford and Sons nebo Strumbellas, Florence and The Machine a George Ezra. Ano převážně mužská sestava. Proto je velice překvapivé, že se hvězdou tohoto hudebního žánru stává i LP. Ovšem velice příjemně překvapivé. Také jsem si všimnul, že indie rock nebo folk jsou v současné době oblíbenými mezi mládeží ve věku 15-30 let. Alespoň já mám ve svém životě přátele, které popová hudba zcela míjí a s velkou vášní hoří právě po Mumford and Sons a další jim podobné.

 

 

Navíc LP disponuje nevídanou barvou hlasu, pro rádia ne příliš častou. Tuzemská rádia nás zaplavují samými „rádoby“ zpěvačkami a popovými tuctovkami, přičemž jen pár popových div dokáže stvořit něco netypického. Pak jsou to vizuály k jejím písním. Většina z nich tvoří velice zajímavý a umělecky hodnotný příběh, až skoro povědět mini-film. A plus k tomu… Všimli jste si, že LP v žádném klipu není ve společnosti muže?

 

Laura Pergolizzi je totiž lesbičkou. Song „Lost On You“ je Lauřinou osobní zpovědí. Vyzpívává se v něm z rozchodu s Tamzin Brown. Ve videoklipu „When We’re High“ se nechává obklopovat hned několika ženami. Jak sama prohlásila: „Mám ráda své přátele gaye.“ Zapsala se též do paměti LGBT fanoušků památnou větou: „Jestliže mi nedokážeš povědět zpříma do očí, jsem gay, pak nejsem pro tebe správnou volbou.“ V současnosti LP rozhodně nesmutní. Už nějaký ten pátek žije s přítelkyní, zpěvačkou Lauren Ruth Ward a jejich pejskem. LGBT komunita tak Lauře není v žádném případě cizí. Produkovala část písní pro comebackové album Cher Closer the Truth (2013) a coby vášnivá fanynka seriálu Orange Is The New Black přispěla do soundtracku svou písní Muddy Waters.

 

Rok po svém mega úspěchu, jehož se dočkala s pomalým nástupem čtyřicítky, LP stále koncertuje a propaguje své nejnovější album. Nejbližší zastávky Lauru čekají v Irsku, Británii a Skandinávii. Na začátku roku se pak pokusí dobýt Spojené Státy a anti-gay zemi – Rusko.

 

Pokud se chcete dozvědět o LP ještě něco více, pak doporučuji shlédnout exkluzivní rozhovor, jenž poskytla pro DVTV. Podívat se na video můžete zde.

Tomáš Masař, foto facebook.com, youtube.com / 21.11.2017
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag