reklama
cz / EN / esp

Existuje “gay music”? A proč je vlastně gay?

Madonna, Kylie, Pet Shop Boys, Lady Gaga... je nutné pokračovat? Seznam bychom bezpochyby doplnili o další a další jména ze současnosti, z let nedávných i dávných.

reklama

A cože mají společného? Gayové je milují. Ale proč? Co dělá některé z umělců tak zvláštní, že svou hudbou zasáhnou většinu gay posluchačů? Jsou to snad specifická témata písní, která jsou nám blízká? Možná nám texty písní mohou pomoc, případně dát sílu v těžkém období. Možná někteří díky textům pochopí, že nejsou na světě “sami” a po vyrovnání se sama se sebou zůstanou jednoduše intepretovi věrní. Vždyť kdo z nás někdy nepronesl: “Vždyť já tu Kylie/Madonnu/ABBU/Björk poslouchám snad 20 let!” (Na to musíte mít pochopitelně věk.) 

Nebo stačí chytlavá melodie a gayové na celém světě, prakticky nezávisle na sobě, si song oblíbí? Možná si ukládáme do melodií staré vzpomínky a lásky. Někdo vzpomíná u ABBY, jiný zvládne vše, protože je “Strong Enough”, stejně jako Cher. Nebo se chystáte na párty a posloucháte u toho Madonnu a její Vogue? Budete určitě fešáci.  Jak jste na tom s českými interprety? Přiznejte se v našem chatu, co je vaše gay music? A co si myslíte o současných zpěvačkách, vydrží jejich songy déle než naše paměť?

 

Přinášíme vám některé z nejvíce gay interpretů a alb v historii moderní hudby, některé vás možná překvapí! Pochopitelně musíme začít Madonnou, která má v žebříčku alba Confession on the Dancefloore, Ray of Light (1998), Erotica 1992) a Madonna (1983). Pamatujete na Cindy Lauper (True Colors, 1986)? Pokud ne, na Cher (Believe 1998) rozhodně ano. Příčka 20. a Scissor Sisters (Ta-Dah, 2006), na 26. pak další album Scissor Sisters (2004). I Michael Jackson (Off the Wall, 1979) a jeho další alba chytli za srdce gay posluchače. Dalšími interprety pak ve stručnosti jsou: Elton John, Nirvana, Patti Smith, Björk, R.E.M., Prince, David Bowie, Tori Amos, Frankie Goes to Hollywood, Pet Shop Boys, Blondie, ABBA, Diana Ross, Queen, Eurythmics, Deee-Lite (wow!), George Michael, Lou Reed, Erasure a další... Znáte je všechny? Pak jste gay, je vám přes třicet a první songy jste zřejmě pouštěli do walkmana.

 

Celý žebříček je pak k vidění zde


redakce / 03.10.2012
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag