reklama
cz / EN / esp

Novinka Lady Gaga Perfect Illusion je skutečně perfektní

Po třech letech koketování s jazzovou hudbou a herectvím přišla Lady Gaga (30) před více jak 24 hodinami (9. 9. 2016) s popovou nahrávkou. Novým songem Perfect Illusion potvrzuje brzký příchod nového alba.

reklama

Nejsem žádná „little monster“ a Lady Gaga jsem dlouho nesnášel. Pro mě byla zpěvačkou, která se snaží ukrást prvenství na poli popové hudby Madonně. Když mé přesvědčení korunovala „vykrádačkou“ Madonniny „Express Yourself“ v podobě „Born This Way“, stala se pro mě Stefani Germanotta nepřítelem číslo jedna. Názor jsem však změnil dlouhou dobu po vydání videa k písni „Artpop“. Ve videu k „Artpop“ vypadala Lady Gaga dle mého vkusu přirozeně a bez větších výstředností. Lady Gaga jsem konečně vnímal jako „normální“ zpěvačku.  S vydáním jazzové „Cheek To Cheek“ (2013), kde zpěvačce pomohl Tony Benett a singlem „Till It Happens To You“ (2015) jsem vzal Lady Gaga na milost.

 

Jak jsme se letos mohli přesvědčit, Lady Gaga prokázala, že není jen výbornou zpěvačkou, ale je též excelentní herečka. Získala hlavní roli v další sérii seriálu American Horror Story. Lady Gaga vynesla hlavní role v seriálu vítězství na Zlatých glóbech. Jak sama Gaga uvedla, získání hlavní role hraběnky ovlivnila proces nahrávání nového alba. Podle dosud známých informací se na albu mají podílet Elton John, Mark Ronson a RedOne. RedOne s Gagou spolupracoval na debutu „The Fame“ (2008). Pokud chceme vědět ještě další informace o připravovaném albu, pak si též musíme vzpomenout na reakci Eltona Johna, který v rozhovoru pro jeden zahraniční magazín uvedl, že Lady Gaga se na „LG5“ vrací ke svým kořenům. Dost možná tak můžeme očekávat směsici The Fame a Born This Way. Pilotní singl „Perfect Illusion“ však tvrdí něco jiného. Alespoň podle mých dojmů z poslechu.

 

 

Píseň začíná pro Lady Gaga velice „nezvykle“, kytarovým riffem a nezní to nutně špatně. Dokonce bych řekl, že pro hudební skladbu celé písně jde o skvělý úvod. Musím také poznamenat, že Gaga na „Perfect Illusion“ posouvá hranice nejen svého hlasového rozsahu, ale pop u Lady Gaga vyznívá až nyní jako umění. Pokud se o to snažil „Artpop“, nová studiovka žádnou snahu nepotřebuje. Má potenciál být hitem, aniž bychom nad tím museli dlouze uvažovat. Gaga na „Perfect Illusion“ nabízí nevídanou směs emocí. Z tónin vokálů zpěvačky uslyšíme jak smutek a zklamání, tak i vztek a dravost. Píseň produkovaná právě Markem Ronsonem nabízí Lady Gaga takovou, jakou jsem si ji přál slyšet už od debutového songu „Just Dance“. Gaga zní „normálně“, umělecky a „neuvěřitelně“ vážně. Vytknul bych jedině délku skladby. Tři minuty jsou velmi málo na takovou cool věcičku. Nicméně klobouk dolů pro Gagu. Do tří minut vtěsnala několik druhů emocí.  Jestliže se nové album ponese ve stejném duchu jako „Perfect Illusion“, pak budu maximálně spokojen.

Jak se líbí Perfect Illusion vám? A co od nového alba Lady Gaga očekávate? Napište do komentářů.

Tomáš Masař, foto youtube.com / 10.09.2016
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag