reklama
cz / EN / esp

Portugalsko umožní adopci gay párům

Parlament přehlasoval veto konzervativního prezidenta a umožnil tak stejnopohlavním párům adoptovat děti.

reklama

V Portugalsku můžou slavit! Parlament přehlasoval veto konzervativního prezidenta Anibala Cavaco Silvy, který ve funkci končí v březnu, v poměru 137 hlasů ku 93. Pro adopci hlasovali zástupci vládnoucí socialistické strany za podpory komunistů a dalších levicových stran.

 

Zákon byl parlamentem schválen v loňském roce v podobě, která umožňuje stejnopohlavním párům adopci a lesbickým párům umělé oplodnění za lékařského dohledu. Prezident však zákon zablokoval pár měsíců před koncem svého funkčního období. Nyní ho však musí podepsat. Stejně tak musí podepsat i zákon umožňující potraty.

foto: portugalský prezident Aníbal Cavaco Silva

Prezident řekl, že tento zákon nepodporuje nejlepší zájem dítěte, který je důležitější než rovná práva gayů. Každopádně nyní má 8 dní na podepsání nového zákona. I když možnost adoptovat dítě v Portugalsku homosexuály existuje od roku 2013, týkala se jen partnerova dítěte a nevztahovala se na gay páry. A to se nyní, v silně katolickém Portugalsku, změní. Gratulujeme!

 

A jak se v Lisabonu dívají na gay pár, který se prochází ulicemi hlavního města? Podívejte se...

redakce, pinknew.co.uk, foto facebook.com / 12.02.2016
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag