reklama
cz / EN / esp

Europoslanec Jiří Pospíšil se chce ucházet o post prezidenta republiky

Co byste řekli na kandidáta, o kterém se veřejně mluví, že je gay?

reklama

Česká republika by se asi znova dostala kvůli prezidentovi do celosvětového zájmu. Pokud by čtyřicetiletý europoslanec Jiří Pospíšil opravdu kandidoval na post hlavy státu, měl by podporu určité části veřejnosti asi jistou. Neříkáme, že sexuální orientace je nějakou výhodou, ale přece jenom…vy byste nechtěli, aby na Pražském hradě stanul gay? To ale hodně předbíháme.

foto: příští český prezident Jiří Pospíšil?

A proč by zrovna měl Jiří Pospíšil vystřídat Miloše Zemana? V rozhovoru pro Hospodářské noviny mimo jiné řekl: "Prezident by měl být v dobré psychické i fyzické kondici. Z tohoto pohledu může být nižší věk spíše výhodou. Možná i proto si Poláci nedávno zvolili prezidenta, který má jen něco málo přes čtyřicet let. Osobně si myslím, že po třech českých prezidentech stejné věkové generace, kteří do politiky vstoupili hned po revoluci v roce 89, by měl přijít někdo o generaci mladší."

 

V současné době vykonává Jiří Pospíšil funkci europoslance. Na tento post kandidoval v roce 2014 jako nestraník za TOP 09 a STAN. Po zvolení se vzdal svého postu poslance. Jeho politická kariéra začala v roce 1994, prošel různými politickými stranami od ODA, ODS, byl ministrem spravedlnosti, předsedou Legislativní rady vlády i místopředsedou Poslanecké sněmovny. Má za sebou kontroverzní účast v kauze nejvyšší státní zástupkyně Vesecké, dovolenou trávil například i s generálním ředitelem ČEZ Martinem Romanem. Na druhou stranu spolupracuje s Medou Mládkovou, je členem správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

foto: Jiří Pospíšil a Meda Mládková

A jak je to s jeho homosexualitou? Nikdy o ní otevřeně nepromluvil. V rozhovoru pro Českou televizi v červnu 2014 se vyjádřil tak, že nemá klasickou rodinu, manželku, děti a žije sám. Proslýchalo se, že žije s moderátorem Václavem Moravcem.

 

Jak se vám zamlouvá představa mít na Hradě politika typu Jiřího Pospíšila?

redakce, foto facebook.com, / 27.01.2016
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
JIndřich Šídlo-magor 23.12.2019
Politik není důvěryhodný,když není věrný svému
názoru a hledá strany,kde může udělat kariéru.
Takový politici nejsou čitelný a nelze jim věřit.To jako dřívěji bylo bráno,když někdo měl několik zaměstnání neměl ve firmě důvěru,než pracovník,který měl jen třeba 2 zaměstnání.Může být třeba přehřáty ale důvěru mít nebude.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag