reklama
cz / EN / esp

Ústavní soud: osvojení partnerova dítěte jen u sezdaných párů

Bude mít vliv toto rozhodnutí i pro registrované páry?

reklama

Současná právní úprava zákona o rodině, která nepovoluje osvojení partnerova dítěte u nesezdaných párů, není protiústavní. Tento týden tak rozhodl ústavní soud, který řešil případ chlapce, jehož si chtěl osvojit partner matky dítěte. Podle soudu právo osvojit si dítě nebo být osvojen totiž nepatří mezi základní lidská práva. Změna by byla možná na základě diskuze mezi odborníky i zástupci zájmových sdružení.

 

Jaký vliv bude mít toto rozhodnutí na změnu zákona o registrovaném partnerství, ukáže čas. Novela tohoto zákona, která řeší osvojení partnerova dítěte, se ještě nedostala do prvního čtení. I když proběhla kampaň "Různé rodiny, stejná práva" doprovázená peticí s devíti tisíci podpisy, parlament novelu od září 2014 ignoruje.

redakce / 17.12.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Fermin 19.12.2015
Ale píšou, že se to týká jenom nesezdaných párů. Jestli tedy chtějí srovnávat registrované homosexuální páry s páry nesezdanými, tak se děsím toho, že žiji v ČR!
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag