reklama
cz / EN / esp

Český soud uznal adopci dětí v zahraničí i na našem území

Prostějovský soud postupoval podle nové právní úpravy mezinárodního práva.

reklama

Prostějovský soud na základě nové právní úpravy mezinárodního práva soukromého uznal adopci dětí provedenou před deseti lety ve Spojených státech amerických. Na základě této úpravy tak mohou rodiče obou dvojčat vystupovat stejně i na české půdě.

 

Oba manželé (jeden Čech, jeden Američan) tak pro své dva syny mohou zařídit vše potřebné třeba k tomu, aby se do České republiky přestěhovali. Soudy od letoška mají pravomoc takovou zahraniční adopci uznat.

 

Další krok, který by usnadnil život stejnopohlavním párům v České republice, se neustále odkládá. Novelizace zákona o registrovaném partnerství leží v Poslanecké sněmovně již od září 2014. Ta by umožnila osvojení dítěte partnera nebo partnerky. Bohužel ani petice s podpisy 9000 lidí se zákonodárci nepohla, ani kampaň "Různé rodiny, stejná práva". Novela se zatím nedostala ani do prvního čtení. V právní nejistotě tak žije více než 1.000 dětí.

foto: do kampaně "Různé rodiny, stejná práva" se zapojila i Ester Janečková

redakce, proudem.cz, foto facebook.com, / 08.12.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Milan 11.12.2015
chci si dítě adoptovat kvuly tomu abych mu dal vici to znamena lásku, důvěru atd , a nechci aby bylo v DĚTSKÉM DOMOVĚ aspon bysme ho odtamtud osvobodil
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag