reklama
cz / EN / esp

Připomeňte si den boje proti AIDS

Červenou stužkou podpoříte nemocné AIDS.

reklama

World AIDS Day se koná od roku 1988 a připadá na 1. prosince. Tento den má každý příležitost se spojit v boji proti HIV, ukázat podporu nakaženým a vzpomenout na ty, kteří nemoci již podlehli. Česká společnost AIDS pomoc, z.s., která má prevenci a boj proti AIDS jako jeden ze svých hlavních úkolů, pořádá při této příležitosti řadu osvětově-preventivních akcí.

 

Na základě roky prověřené dobře fungující spolupráce ČSAP, z.s. s Dopravním podnikem hl. města Prahy, který boj proti této zákeřné pandemii každoročně podporuje, vyjede také letos 1. prosince ve 13 hod. speciálně vyzdobená tramvaj z holešovického obratiště u Výstaviště.

 

Přidají se ale i další města a od 14 hodin se tak budou moci cestující v Liberci, Opavě, Ostravě, Brně, Olomouci, či Plzni dozvědět vše, co nevěděli o infekci HIV. Přibližně od 15 hodin se k nim přidají další města, konkrétně Teplice, Mariánské Lázně a v Ústí nad Labem budou dobrovolníci ze zdravotní školy a zdravotního ústavu informovat přímo na běžných trolejbusových linkách.

 

Letošní ročník opět podpoří studenti lékařských fakult po celé ČR soustřední ve studentské asociaci IFMSA, pracovních zdravotních ústavů a nad celou akcí převzalo záštitu velvyslanectví Spojených států amerických v České republice.

 

Počet HIV nemocných stále stoupá. Za letošní říjen bylo nově diagnostikováno 28 osob, z toho 17 homosexuálních/bisexuálních mužů, 4 muži a 3 ženy heterosexuální, 1 muž injekční uživatel drog a u 3 mužů nebyl zjištěn nebo se jedná o jiný způsob přenosu.

 

Pokud máte pochybnosti o svém zdravotním stavu, můžete navštívit Dům světla v Praze (každé pondělí 16-19, každou středu 9-12) nebo AIDS poradnu v Ostravě (každý čtvrtek 15-17), kde vám anonymně a zdarma provedou testy na HIV.

redakce / 01.12.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag