reklama
cz / EN / esp

Vatikán posílá své gay kněze na léčení

Polský kněží, který se otevřeně přiznal k homosexualitě, byl propuštěn z církve. Ostatní posílají na léčení!

reklama

Minulý týden se polský kněží Krzysztof Charamsa (43 let), který působil ve Vatikánu, otevřeně přiznal ke své homosexualitě. Médiím představil taky svého přítele. Reakce Vatikánu na sebe nedala dlouho čekat a kněz byl ze služeb církve propuštěn.

 

Ve svém prohlášení řekl, že chce, aby církve a společnost věděly, kdo je: „homosexuální kněz, který je šťastný a pyšný na svou osobnost“. Dále italskému deníku Corriere della Sera v sobotu 3. října sdělil, že: „jsem připravený nést následky, ale je na čase, aby církev otevřela oči a zjistila, že nabízet gayům úplnou zdrženlivost v oblasti lásky je nelidské.“ Toto prohlášení přišlo pouhý den před církevním sjezdem, kde se mají po dobu jednoho měsíce probírat otázky manželství, rozvodu a stejnopohlavních svazků.

 

Podle italských deníků se kněží, kteří se chovají nepatřičně v sexuální oblasti, posílají do kláštera  Venturini. Tam se podrobují tréninku, úvahám nad svou osobností a osvícení. Klášter se nachází ve městě Trento v podhůří italských Alp a svému účelu se věnuje od 80. let minulého století. „Neléčí“ se tu jen znaky homosexuality, ale i pedofilie nebo drogová závislost. Ti, kteří léčení nechtějí absolvovat, bývají z řad církve propuštěni. Zástupci kláštera popřeli, že se v současné době takoví jedinci v jeho zdech léčí. „Naše dveře jsou otevřeny všem,“ prohlásil jeden z nich.

redakce, foto facebook.com / 07.10.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag