reklama
cz / EN / esp

Úřednice z Kentucky, která odmítala oddávat gaye, byla propuštěna z vězení

Kim Davis strávila ve vězení jen pár dní. Co řekla, když ji propustili?

reklama

Rowan County v Kentucky je okresní město v Severní Karolíně s počtem obyvatel kolem 140.000. Během posledních pár týdnů se ale stalo velmi známým díky přístupu úřednice Kim Davis, která odmítala oddávat gay a lesbické páry. Zakázala to i svým zástupcům. Toto konání je však v rozporu se zákonem, který byl schválen letos v červnu. Více zde. Jako důvod uvedla, že tak činí z vůle Boží.

 
Po pěti dnech ji soudce David Bunning propustil, když konstatoval, že je spokojený s vývojem v celé situaci. Zástupci Kim Davis totiž splnili její povinnosti a oddací listy vydávali.  Na druhou stranu soudce umožnil opět nástup Kim Davis do funkce s podmínkou, že nesmí zasahovat do vydávání oddacích listů. Pokud tak učiní, bude to považovat za porušení jeho rozhodnutí a znovu rozhodne o její vazbě.

 

Tato "odvážná" žena má spoustu příznivců. Věříme, že osoba, která takovým způsobem popírá lidská práva daná zákonem, nebude dlouho ve své funkci.

 

Jeden z jejich příznivců použil jako podkres pro její vystoupení song " Eye Of The Tiger" skupiny Survivor. Ta zvažuje právní kroky.

redakce / 09.09.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag