reklama
cz / EN / esp

Dívka zraněná při pride v Jeruzalémě zemřela

Minulý týden ortodoxní Žid zaútočil na gay pride v Jeruzalémě. Zranil šest lidí.

reklama

Mladá dívka Shira Banki (16 let) zemřela po útoku fanatika Yishai Schlissela kvůli vážným zraněním, která jí způsobil nožem, když šla v průvodu hrdosti. Stalo se tak ě. srpna, Celkem Schlissel zranil šest lidí. Předtím poslal deníku Maariv dopis, ve kterém říká, že každý Žid je povinen zabránit takovému znesvěcení Ježíše.

foto: lidé drží smutek v ulicích Jeruzaléma za mladou dívku

Tento muž již byl za podobný čin spáchaný v roce 2005 potrestán. Před měsícem byl propuštěn, ale zřejmě na něj vězení nemělo žádný vliv. Izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu v televizním prohlášení vyjádřil lítost nad smrtí mladé dívky a řekl, že Shira byla statečná dívka, která byla zavražděna proto, že podporovala právo každého člověka žít v úctě a v bezpečí.

 

Po celém světě se drží  minuty ticha za mladou dívku, která takto zbytečně přišla o život. Věřím, že i účastníci české pride vyjádří podporu její rodině a blízkým.

redakce / 04.08.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag