reklama
cz / EN / esp

Příští rok pořádám soutěž Mr. Gay Czech Republic, říká Tomáš Frýda

...a mnohem víc se dozvíte v našem rozhovoru. Třeba proč jede do Říma na soutěž Mr. Gay Europe sám.

reklama

Ahoj Tome,

máme konečně hezké letní počasí, tak řekni našim čtenářům co právě teď děláš?

Pracuju jako osobní trenér, v létě mám míň klientů než v zimě a tím pádem víc času na vodu a pláž. Slunce mám v genech po otci Chorvatovi, takže ho vyhledávám jak jen to jde.

 

A co dovolená?

Moji účast na Mr. Gay Europe beru jako takovou menší dovolenou, nějakou dobu strávím v Římě před i po ukončení soutěže.

 

Jak trávíš dovolenou? Volíš radši aktivní přístup k odpočinku nebo se jenom třeba válíš na pláži?

V létě hodně sportuju, plavu, jezdím na inlajnech, takže mám rád aktivní dovolenou.

 

Za dva týdny se v Římě bude konat soutěž o Mr. Gay Europe, které se účastníš. Jaké je tvoje očekávání?

Do Říma se hodně těším, už vím, do čeho jdu. Mám zkušenosti ze soutěže Mr. Gay World, která se konala letos v dubnu v Johannesburgu, s některými ze soutěžících jsem se tam spřátelil a v Římě je znovu potkám. Rozhodně si to hodlám pořádně užít.

 

Z jakých disciplín se skládá soutěž o Mr. Gay Europe?

Celkem je 11 disciplín, z nichž nejdůležitější je rozhovor s porotou, a pak volná disciplína, kde budu předvádět pohybovou sestavu složenou z bojových umění

 

Jak se připravuješ na tuto soutěž?

Fyzicky ladím formu jak jen to jde. Na rozdíl od příprav na Gaymana ČR spolupracuju s vizážistou a stylistou, který mi třeba vybral oblečení v českých národních barvách.

 

Máš nějaký rituál před soutěží?

Ne, jsem od narození exhibicionista, na podiu se cítím dobře.

 

Do Říma jedeš sám?

Ano, partner je příliš pracovně vytížený, ale mám v něm velkou oporu.

 

Svoji konkurenci na Mr. Gay Europe znáš, máš mezi ostatními svého favorita?

Myslím, že úplně bez šancí není Francouz Remy. Znám ho z Johannesburgu z Mr. Gay World, kde jsme spolu bydleli. I když trochu namyšlený, je to chytrý a ambiciózní kluk.


Čím chceš zaujmout porotu ty?

Hlavně svou přirozeností, nechci nic předstírat, hrát si na něco, co nejsem.


Vraťme se k tvé účasti na Mr Gay World, kde jsi byl oceněný za charitu. Můžeš nám tuto cenu přiblížit?

Každý z účastníků měl za úkol vybrat a darovat předmět pro  dobročinnou aukci. Výtěžek byl věnován sirotkům HIV pozitivních rodičů, kteří nemoci podlehli. Do aukce jsem přispěl dámským náhrdelníkem z českého křišťálu. I přesto, že to byl šperk pro ženy, vydražil se za krásných 17000 korun (v přepočtu).
Druhou částí kladného hodnocení byl pak  přístup k dětem, které jsme v sirotčinci navštívili. Osobně jsem neměl problém se s dětmi bavit i mimo záběry kamer, fotografů. I to bylo možná důležité při rozhodování poroty.


Můžeš tuto cenu zúročit v ČR?

Rád bych spolupracoval s některými českými společnostmi, je pro mě ale rozhodující jejich důvěryhodnost. Nemá smysl výběr uspěchat,  snažím se spíš najít dlouhodobější spolupráci. Zatím tedy ne, pracuji na tom a je to jeden z mých cílů.


Vraťme se k atmosféře na Mr Gay World. Jaké byly vztahy mezi soutěžícími?

S některými jsem se rychle spřátelil a doufám, že v Římě to bude stejné. Po finále v Johannesburgu někteří soutěžící ochladli, možná příliš věřili ve vítězství.
Mr. Sympatie jsme si volili sami mezi sebou a i to si myslím, že byl pro někoho důvod k mírné přetvářce. Holandský vítěz byl, na můj vkus, až moc friendly.


Podporuje některá z firem tvojí účast v Římě?

Naštěstí ano. Díky spolupráci s hudební TV Fun1 mám zajištěnou cestu a zázemí v Římě. Díky tomu můžu zodpovědně reprezentovat Českou republiku na soutěži. V současnosti je to můj jediný sponzor.


Naši redakci oslovil organizátor soutěže Gayman ČR s tím, že titul Mr Gayman ČR 2011 ti nenáleží. Tušíš proč?

Ano, titul mi byl odebrán a oficiálním důvodem je hrubé porušení smlouvy. Tu jsem porušil tím, že jsem si sám našel sponzora na financování mé cesty do Johannesburgu. Organizátor Gaymana ČR, i přes ujišťování, mi sám žádného nenašel. Díky vlastní iniciativě jsem měl nakonec možnost poznat úžasné lidi z Fun1.S organizací české soutěže jsi tedy spokojený nebyl?

Nebyl. Nelíbila se mi celková úroveň soutěže, a proto jsem se pro rok 2013 rozhodl uspořádat ve spolupráci s Mr. Gay Europe a Mr. Gay World vlastní soutěž. Bude se jmenovat Mr. Gay Czech Republic. Vítěz se pak automaticky zúčastní obou mezinárodních soutěží.Změňme téma. Pracuješ jako osobní trenér? Je ti práce koníčkem a koníček prací?

Ano. Zdravý životní styl je mi blízký. Moje práce mi navíc umožňuje kontakt s lidmi a jejich zpětnou reakci. Kladné reakce jsou pro mě další motivací. Má práce mě tedy baví.Znáš nějakou sportovní organizaci pro gaye v Praze?


Ano, znám Pratety (pozn. redakce: nyní  Alcedo). Zatím jsem s nimi nehrál. Baví mě spíš tenis, který jsem hrál 7 let, a soutěžil bych radši v tomto sportu. Na World Out Games 2013 v Antwerpách chybět nebudu. Hry jsou navíc spojené se soutěží Mr. Gay World.


Co tvá účast na pražské Gay Pride?

Průvodu se rozhodně zůčastním a to ve spolupráci se Stage Club. Už se těším, uvidíme se tam?

Určitě. Děkujeme za rozhovor.

 

redakce / 28.07.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag