reklama
cz / EN / esp

Mladý Brit chtěl zabíjet gaye jako člen ISIS

Mladík si naspořil 3.000 liber na cestu do Sýrie, jeho posty na facebooku ho ale prozradily dřív, než cestu uskutečnil. Dostal 3,5 roku vězení.

reklama

Není radno na facebook dávat všechny svoje názory a myšlenky. V případě 19letého Brita Syeda Choudhuryho to ale mělo pozitivní dopad. Díky jeho článkům na twitteru a facebooku, ve kterých souhlasil s vražděním gayů, byl odhalen a odsouzen k 3,5 letem v nápravném nařízení pro mladistvé za přípravu teroristického útoku.

 

Během studia na vysoké škole se radikalizoval a otevřeně sympatizoval s činností ISIS v Sýrii. Jako příklad, který proti němu soud použil, byla jeho studentská práce. Do svého IT projektu zakomponoval sdělení: „Islám ovládne svět, svobodu může jít k čertu“.

foto: Syed Choudhury ve svých 19 letech sympatizoval s ISIS

Soudce okomentoval Syeda Choudhuryho jako nevyzrálou osobnost náchylnou k radikalizaci. „Považuji Vás za nebezpečného pro společnost“, dodal. Podle jeho dřívějších prohlášení ho soudce označil za chladného, nebezpečného jedince, který chtěl přinést právo šaria do Velké Británie. Obhájce poukazál na obtížný život mladíka, jehož rodiče opustili a na nedostatek kultivovanosti, naivitu a nedospělost. 

 

Otřesné záběry shazování gayů z výškových budov v Sýrii šokovaly civilizovaný svět. Souhlasíme s přísným trestáním jakýchkoli podobných projevů sympatií s tímto nelidským chováním. Reportáž televize CNN se tomutu tématu věnovala letos v březnu.

redakce, gaystarnews, foto twitter / 08.07.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Muzungu 12.07.2015
"Souhlasíme s přísným trestáním jakýchkoli podobných projevů sympatií s tímto nelidským chováním." - Soud rozhodl bezpochyby správne. Tenhle výrok se mi ale presto moc nezdá. Jde o ten pojem "trest", "prísný trest", který má v sobe az príls silný nádech k nicemu nevedoucí, ba kontraproduktivní touhy po pomste, oplácet stylem oko za oko, zub za zub, jak to delají morálne primitivní právní systémy typu stredoveké inkvizice nebo šarie. Lze jen doufat, ze v dnesní dobe v takovýhle "nápravných nařízeních (pro mladistvé)" v civilitovaných zemích nejde predne o nejaké trestání v takovéhle klasické forme, ale o intenzivní púsobení na osobnost dotycného, aby opravdu rozpoznal svou chybu a proto se ji do budoucna vedome vyvaroval; ne snad z nejakého - v kritických situacích spolehlive selhávajícího - strachu pred dalsím trestem.
Jouda 10.07.2015
Takovejch tu zanedlouho bude... Budete si moct vybírat. Ale je tu reálné nebezpečí, hraničící až s jistotou, že vás opíchají maximálně tak kinžálem a jen jednou...
adammis 10.07.2015
"kdo jednou zkusí,už pak nechce jinak" - pamatujete si ten citát lesby v podání herečky Stašové ze známého tv. seriálu? Vojet ho, uklidnil by se a na kindžáb by zcela jistě zapomněl...Ostatně, že je sem pustíme, je -milý kolego a občane ČR- také Vaší věcí. Vláda nemá žádný mandát bez vaší vůle sem brát kohokoliv. jděte do ulic a braňte svoji zemi. nebo vám, mně už ne-jsem starší a nedožiju se- usekají hlavy a ptáky.../-v lepším případě vás shodí z věžáku dolů. jak to s buzikama dělají běžně/potřebují si sami naprcat děti, hodně dětí, muslimů, desítky, stovky, tisíce, aby nás zválcovali..co pak s ptákem, co stříká semeno do "pičky" jiného kluka.. :-) uřezat, ukamenovat...z vašich daní a sociálních dávek.
Muzungu 12.07.2015
@adammis: V podstate shodný postoj s Putinem. Ten taky prezentuje homosexualitu jako hrozbu pro prezití ruského národa, resp. jeho úderné síly.
adammis 10.07.2015
pěknej kluk, potřeboval by pořádně vojet od chlapa a byl by jistě klid. :-)
Muzungu 10.07.2015
Typický schizofrenní homofob, co verí, ze neprátelským vystupováním vúci gayum múze zlikvidovat homosexuální slozku své vlastní osobnosti. Budiz mu nápravném nařízení milosrdné a privede ho k rozumu. (Mimochodem, není Anglican, ani Skot, ani Ir, ani Walesák, ale Brit je kazdý drzitel obcanství Spojeného království, bez ohledu na etnický púvod.)
tojejedno 10.07.2015
Chudak,ale co isis ho brzy pomstí.
Martin 10.07.2015
Brit jak Brno... A taliáni nám toho do Evropy pouštějí tisíce... Nemyslím, že by ho tři a půl roku britské káznice napravilo...
Muzungu 10.07.2015
Tak si tam sedni místo Taliánú ty, uvidíme, jak chytre to zarídís.
zuzu 10.07.2015
pod pojmem "Brit" bych si tedy predstavil neco jineho... at se toto vrati do pralesa a nesmrdi v evrope kde to nema co delat.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag