reklama
cz / EN / esp

Prezidentka Chile podepsala zákon o sňatcích gayů

V Jižní Americe jsou již čtyři země, které umožňují stejnopohlavní svazky.

reklama

Argentina, Brazílie, Uruguay a nyní i Chile – jihoamerické země, ve kterých existuje pro LGBT občany možnost uzavřít stejnopohlavní (same – sex) sňatek.

 

V pondělí 13. dubna podepsala prezidentka Chile Michelle Bachelet návrh zákona, který to umožňuje. Uzavřela se tak dlouhá čtyřletá cesta. Nejde o klasické manželství, ale jak říká Rolando Jimenez, prezident organizace pro práva gayů a jejich integraci, „je to velmi dobrá zpráva pro Chile.“ Advokáti zastupující práva LGBT menšin v tom vidí další krok k plné rovnoprávnosti LGBT svazků s heterosexuálními.

foto: prezidentka Chile

Tento zákon, jak píše magazín Startribune, nabude účinnosti za šest měsíců. Poskytne LGBT občanům i hetero párům práva patřící nyní pouze těm sezdaným. Týká se to například dědění, zdravotního pojištění nebo důchodu.

 

Chile prochází za poslední dekádu radikálními změnami v oblasti občanských práv. Jako v jedné z posledních zemí na světě zde byly až do roku 2004 zakázány rozvody! Sex mezi dvěma muži přestal být trestním činem v roce 1999.

 

Chilská prezidentka Michelle Bachelet podpořila práva gayů a leseb již před svým druhým zvolením loni v březnu. Teď říká: „Dnes činíme základní krok na cestě k právům, spravedlnosti a uznání osobních svobod.“

 

Gratulujeme!

redakce / 15.04.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
willow 03.06.2015
paní vypadá celkem sympaticky:D
Jan Fiala 19.04.2015
Argentina, Brazílie, Uruguay a nyní i Chile nejsou jediné jihoamerické státy se sňatky pro gaye. Ty jsou legální i v Kolumbii a v Ekvádoru.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag