reklama
cz / EN / esp

Top IT&Tech firmy podporují LGBT rovnoprávnost

Šéfové firem jako Microsoft, Google nebo Facebook podepsali prohlášení požadující zákaz diskriminace LGBT občanů.

reklama

Ve Spojených státech existují odpůrci LGBT občanů, kteří postupně získávají větší podporu jak u veřejnosti, tak i u politiků. Ve státě Indiana a Arkansas schválili politici zákon, který umožní majitelům podniků (restaurací, barů a podobně), aby na základě svého náboženského přesvědčení odmítli obsloužit LGBT osoby. Více o této problematice si přečtěte na portále gaystarnews.

 

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Šéfové více než stovky velkých IT&Tech společností podepsali prohlášení, ve kterém požadují, aby všichni měli rovný přístup ke svým právům. V prohlášení stojí mimo jiné, že jakákoli diskriminace menšin může ohrozit transparentnost a otevřenost ekonomiky v budoucnu.

 

„Náboženská svoboda, sociální příslušnost a rozmanitost mohou existovat společně a každý, včetně LGBT osob a věřících, může být chráněn v rámci občansko-právních zákonů daného státu.“

"Vyzýváme všechny zákonodárce, aby začlenili sexuální orientaci a pohlavní identitu k seznamu chráněných hodnot zapsaných v zákoně o občanských právech a výslovně zakázali diskriminaci nebo odmítnutí poskytnutí služeb."

„Žádný Američan by neměl přijít o zaměstnání, bydlení nebo nabídku služeb jen kvůli tomu, jaký je, nebo koho miluje.“

 

Mezi podepsanými figurují šéfové firem jako Google, Apple, Facebook, LinkedIn, Yahoo! nebo eBay. Kompletní přehled zainteresovaných včetně znění prohlášení najdete zde.

redakce / 08.04.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag