reklama
cz / EN / esp

Výroky Tomia Okamury o důchodech pro gaye vyvolaly ostré reakce

Předseda rozpadající se strany Úsvit opět zaperlil. Čeho se od tohoto populisty ještě dočkáme?

reklama

Tomio Okamura, předseda strany Úsvit, je na české politické scéně známý převážně svými kontroverzními výroky. Podle serveru Demagog.cz je jediným českým politikem, u kterého je poměr mezi pravdivými a nepravdivými výroky vyrovnaný.  A svoje skóre dál rozšiřuje o prohlášení, která do české společnosti vnáší nesnášenlivost. Poslední z nich se týká gayů: „Homosexuální páry budou chtít důchod, ale děti, které na jejich důchody budou vydělávat, bohužel vzájemně nezplodí.“

 

Takže pokud nemáte děti, nemáte nárok na důchod? Ale pan Okamura si neuvědomuje, že důchod dostáváte podle toho, kolik let jste pracovali a kolik peněz ze své výplaty jste státu odvedli na důchodovém pojištění.

 

Sdružení Proud reagovalo otevřeným dopisem, ze kterého vybíráme:

„Novela zákona o registrovaném partnerství, která by umožnila osvojení dítěte partnera, leží ve sněmovně již půl roku a Vy, tedy poslanci, jste se jí ještě ani nezačali zabývat. Důležité je v tomto ohledu zdůraznit také fakt, že novelu spolupodepsal Váš předseda poslaneckého klubu Marek Černoch, místopředsedkyně klubu Jana Hnyková a Váš poslanec Radim Fiala.

Je třeba si uvědomit, že Vaše vyjádření není namířeno pouze proti gayům a lesbám, kteří se rozhodnout děti nemít, ale v konečném důsledku je útokem také na další skupiny společnosti, zejména útokem na neplodné páry a páry úmyslně bezdětné.“

 

Nezbývá než věřit, že v příštích volbách do Poslanecké sněmovny (v roce 2017) tato strana zapadne mezi jim podobné.

redakce ve spolupráci s Proud z.s. / 20.03.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Prim 06.12.2018
Jeho bratr Osamu je gay . Každý léto chodí na nudy na Šeberák.
Jsem taky gay, ale ani nechci vidět kolik jeho péro vidělo zadnic:-)))

Navenek působí dobře , ale jádro zkažené, jako jeho bratra.

Na nudy tvrdí , že je pro manželství, ale Tomio tvrdí něco jiného. Ví to o něm, ale takoví gayové nám pomůžou leda do pekla.
Ales 21.03.2015
Pan Okamura by si mel uvedomit ze nebyt nekterych gayu a lezbicek by se se svou stranou nemusel ani distat tak daleko jak se dostal i my mame platne hlasy u voleb a nekteri z nas mu ten hlas dali,ale v pristich volbach jej uz urcite nedostane !!
dominik 25.03.2015
alesi to mas pravdu ten by se mel vratit tam odkad prisel tady je ho sloda a tadfy ho znicime..
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag