reklama
cz / EN / esp

Referendum na Slovensku je neplatné!

Aliance za rodinu dostala na frak. Účast voličů na slovenském referendu nedosáhla nutných 50%.

reklama

Slovenské referendum, které se konalo v sobotu 7. února, je neplatné. Zúčastnilo se ho pouze 22% oprávněných voličů, přičemž k platnosti byla potřeba minimálně polovina oprávněných voličů. Aliance za rodinu tak dostala na frak. Je evidentní, že Slováci toto téma řešit nechtějí.

 

Slováci hlasovali o těchto otázkách:

1) Souhlasíte s tím, aby se manželstvím nemohlo nazývat žádné jiné spolužití osob kromě svazku mezi jedním mužem a jednou ženou?

odpovědi: 92% ano, 6% ne, 1% neplatných hlasů

 

2) Souhlasíte s tím, aby párům nebo skupinám osob stejného pohlaví nebylo umožněno osvojení (adopce) dětí a jejich následná výchova?

odpovědi: 90% ano, 7% ne, 2% neplatných hlasů

 

3) Souhlasíte s tím, aby školy nemohly vyžadovat účast dětí na vyučování v oblasti sexuálního chování nebo eutanázie, pokud jejich rodiče nebp děti samotné nesouhlasí s obsahem vyučování?

odpovědi: 87% ano, 10% ne, 2% neplatných hlasů

 

O čem tyto výsledky vypovídají? Na jedné straně nízká účast může znamenat, že tou příznivci vyjádřili homosexuálům podporu, na druhou stranu to může znamenat, že toto téma Slováky prostě nezajímá. A ti kdo přišli, tak byli z 90% pro omezení práv gayů. Naštěstí jich nebylo dost a slovenští gayové tak mají ještě šanci na rovná práva.

redakce / 07.02.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Pepi 08.02.2015
Cechy to nezajima, Cesi jsou specificti v tom, ze o gay prqvech vi kulovy a boji za ne jeste kulovejsi....
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag