reklama
cz / EN / esp

Odpůrci gayů na Slovensku získali papežovu podporu

Papež vyzval Slováky k ochraně klasické rodiny.

reklama

Papež František požehnal referendu, které se koná v sobotu 7. února na Slovensku a ovlivní práva slovenských gayů. V referendu se mají Slováci vyjádřit ke třem otázkám:

 

1) Souhlasíte s tím, aby se manželstvím nemohlo nazývat žádné jiné spolužití osob kromě svazku mezi jedním mužem a jednou ženou?

2) Souhlasíte s tím, aby párům nebo skupinám osob stejného pohlaví nebylo umožněno osvojení (adopce) dětí a jejich následná výchova?

3) Souhlasíte s tím, aby školy nemohly vyžadovat účast dětí na vyučování v oblasti sexuálního chování nebo eutanázie, pokud jejich rodiče nebp děti samotné nesouhlasí s obsahem vyučování?

 

Papež prohlásil: „Zdravím všechny poutníky ze Slovenska a skrze ně chci vyjádřit své uznání celé slovenské církvi a chci povzbudit všechny v pokračování jejich úsilí v obraně rodiny.“

Slovenský ústavní soud v říjnu potvrdil, že referendum není v rozporu s ústavou.

 

K tomu, aby bylo referendum platné, je nutná minimální 50% účast oprávněných voličů.

redakce / 05.02.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Pepi 06.02.2015
uz je potreba zacit nazyvat veci spravnymi jmeny. Krestanstvi je sekta dusevne chorych lidi, vira v boha by se mela zaradit na seznam dusevnich nemoci a cirkev zakazat! Uz je potreba povstat a rict, jak to citime a ne jen mlcet jak ovce a nechat se trma zmrdama posahanýa sikanovat!
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag