reklama
cz / EN / esp

Smrt mladé transsexuálky nebyla zbytečná

Leelah Alcorn spáchala sebevraždu kvůli svým problémům se sexuální identitou.

reklama

Dovedete si představit, že se narodíte jako kluk, ale cítíte se jako holka?

Dovedete si představit, že to řeknete ve 14 letech svým rodičům, ti to ale nepřijmou?

Dovedete si představit, že se o dva roky později rozhodnete pro změnu pohlaví, ale rodiče Vám to nedovolí a pošlou Vás na terapii?

Pokud ne, tak vězte, že tímto vším si musela projít Leelah Alcorn. Mladý člověk, který měl jen problém se svou sexuální identitou, která se v dnešní době řeší změnou pohlaví. Možná jste zaregistrovali v poslední době kauzu s dcerou Brada Pitta a Angeliny Jolie, která se narodila jako Shiloh, ale ve svém věku 9 let chce, aby jí všichni říkali John. Toto štěstí však Leelah neměla.

foto: Leelah Alcorn se cítila jako dívka

Rodiče, kteří patří ke konzervativním křesťanům, se rozhodli poslat svého syna (Leelah se narodila jako Joshua Ryan Alcorn 15. listopadu 1997 v Ohiu) na léčení homosexuality. Tam ji měli přesvědčit, aby uznala své pohlaví, se kterým se narodila. Podle některých zdrojů jí dokonce zamezili přístup na sociální sítě a snažili se jí izolovat od okolního světa. Skončilo to tak, že přestala chodit do školy.

 

Na jedné sociální síti zanechala Leelah v den své smrti vzkaz s automatickým načasováním. Zobrazil se tedy, když už byla mrtvá. Zní takto:

"My death needs to be counted in the number of transgender people who commit suicide this year. I want someone to look at that number and say “that’s fucked up” and fix it. Fix society. Please.“

Leelah ukončila svůj život 28. prosince 2014 skokem pod kola nákladního auta.

Její smrt nezůstala bez reakcí. Vznikla petice, jejímž hlavním posláním je zrušení tzv. conversion therapy, tedy léčení homosexuality, případně uznání svého pohlaví. Petici můžete podepsat zde.

K dnešnímu dni ji podepsalo 320.000 lidí.

redakce / 11.01.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag