reklama
cz / EN / esp

Chilská vláda bude rozhodovat o gay sňatcích

Rozšíří tato jihoamerická země řady zemí, kde jsou stejnopohlavní svazky možné?

reklama

Argentina, Brazílie a Uruguay – to jsou tři jihoamerické země, ve kterých se mohou gayové a lesby nechat oddat. Řada těchto zemí se může rozšířit. Poslanci chilského parlamentu chtějí předložit tamní vládě návrh zákona, který toto LGBT občanům umožní.  Návrh vzešel mimo jiné z koalice křesťanských demokratů a socialistů.

 

Zástupce křesťanských demokratů Gabriel Silber řekl magazínu MDZ Online, že není důvod mít občany první a druhé třídy.

foto: chilska prezidentka Michelle Bachelet

Chilská prezidentka Michelle Bachelet podpořila práva gayů a leseb již před svým druhým zvolením letos v březnu, nicméně podle ní se její vláda musí touto otázkou podrobně seznámit. Chilský senát se již tímto návrhem letos zabýval a byl schválen.

 

Socialistická vláda v Chile má většinu v obou komorách parlamentu, předpokládá se tedy, že návrh zákona bude schválen.

redakce / 08.12.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Petr Kysa 16.12.2014
Vivat Chile!
Mirek 11.12.2014
Je to chvályhodné, že se tyto zákony stávají součástí právního řádu ve stále více zemích, ale co mne zaujalo nejvíce je, že tento návrh vzešel z koalice, složené z křesťanských demokratů. Je možné, že křesťanské v Chile přemýšlí jinak, než křesťanské u nás, v jiných evropských zemích i v USA? Nebo mají chilští věřící v srdcích i v mysli vic tolerance a lásky, než ti naši?
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag