reklama
cz / EN / esp

V Rusku oddali dvě lesbičky

V Petrohradu došlo k nemožnému. Co za tím ale stálo?

reklama

Ne, není tomu tak. V Rusku se nic nezměnilo. Nadále tam platí zákaz všeho, co by mohlo propagovat homosexualitu. Tedy i sňatky osob stejného pohlaví. A v tom je ten „háček“, který umožnil dvěma ženám uzavřít 7. listopadu sňatek.

 

Jedna z žen je totiž transsexuální a podle zákona je vedena jako muž, proto v podstatě došlo ke sňatku muže a ženy. Irina Shumilová, jedna z novomanželek, podstupuje hormonální terapii, cítí se jako žena, ale úředně je stále mužem.

foto: Vitaly Milonov

Událost nenechala chladnými ruské homofoby. Vitaly Milonov, člen zákonodárného shromáždění Petrohradu, se vyjádřil tak, že se jedná o útok na miliony ruských rodin. Tento politik má za sebou další podařené výroky. Během olympiády v Soči chtěl zavírat gay sportovce, pokud by nějak propagovali homosexualitu. Po veřejném vyoutování Tima Cooka, šéfa firmy Apple, uvedl na webových stránkách: „Co by nám mohl přinést? Ebolu, AIDS, kapavku?

 

FRESH TIP: Šéf firmy Apple Tim Cook: Jsem gay!

 

Podobný případ se stal v Rusku už jednou. Letos v srpnu taky oddali dvě ženy, i když jedna z nich byla úředně mužem. Co to může znamenat pro ruské homosexuály a lesby? Asi nic moc zásadního. Spíš se jedná o to, že papírově se nic převratného v Rusku neděje...

zdroj: pinknews.co.uk

redakce / 09.11.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag