reklama
cz / EN / esp

Šéf firmy Apple Tim Cook: Jsem gay!

V otevřeném dopise se jeden z nejvlivnějších byznysmenů současnosti přihlásil k homosexuální orientaci.

reklama

Časopis Bloomberg Businessweek zveřejnil dopis šéfa firmy Apple Tima Cooka, ve kterém se poprvé veřejně přiznává k tomu, že je gay.

So let me be clear: I’m proud to be gay, and I consider being gay among the greatest gifts God has given me.“

Je to určitě odvážný krok, ve světě velkého byznysu se toto téma stále nenosí. Firmy jako Apple, IBM jsou lídry na trhu, udávají trendy, věříme, že se přidají i ostatní.


Co vlastně vedlo Tima Cooka k tomuto kroku? Jak sám píše, chtěl pomáhat druhým a jeho touha po soukromí ho v tomto brzdila.

"At the same time, I believe deeply in the words of Dr. Martin Luther King, who said: “Life’s most persistent and urgent question is, ‘What are you doing for others?’ ” I often challenge myself with that question, and I’ve come to realize that my desire for personal privacy has been holding me back from doing something more important. That’s what has led me to today."

 

Tim Cook (1. listopadu 1960) pochází z Alabamy, jeho pracovní začátky se datují již k době studia na univerzitě, kdy působil v IBM. Ve společnosti Apple je od roku 2007. V roce 2011 byl zařazen do žebříčku Power 50, který sdružuje padesát nejvlivnějších LGBT osobností v USA. Dostal se hned na první pozici, kde zůstal i v dalších dvou letech. I přes tento fakt je jeho prohlášení první oficiální vyjádření k jeho sexuální orientaci.

Znění celého dopisu naleznete zde.

redakce / 30.10.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag