reklama
cz / EN / esp

Brit zadržen v Maroku za homosexuální chování

V Maroku je homosexuální styk trestný. Britský občan byl odsouzen na 4 měsíce vězení. Co marocké úřady označily za homosexuální chování?

reklama

V Maroku platí zákaz homosexuálního chování, respektive styku. Za porušení tohoto zákazu hrozí trest odnětí svobody v trvání 6 měsíců až 3 let. A to se stalo osudným britskému turistovi Ray Colovi (69 let), který navštívil v Marrákeši místního gaye Jamala Jam Wald Nasse (20 let).

foto: Ray Cole

Oba byli zadržení na autobusové zastávce a po prohledání jejich osobních věcí, mezi nimiž byl i telefon s fotkami, byli odsouzeni na 4 měsíce ve vězení. Na fotografiích byli oba odsouzení společně, co na fotografiích dělali, ale není známo. Nicméně soudu to stačilo jako důkaz jejich homosexuálního chování (styku).

foto: mapa Maroka

Podmínky ve vězení musí být pro téměř 70 letého pána hodně drsné. Jak řekl jeho syn, je v přecpané cele, spí na zemi ve společnosti vrahů, kriminálníků a pedofilů. Maroko, i když islámská země, je častým turistickým cílem i českých občanů. Nějvětšími lákadly jsou města jako Casablanca, Marrákeš nebo Rabat. Ale jak vidno, země není vhodná pro gay turisty, kteří se chtějí jako gayové projevovat.

 

redakce, pinknews.co.uk / 05.10.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Honza 08.10.2014
Muslimové jsou hrozbou pro celý svět,však všichni víte jak jsou krvelační a fanatičtí,lidský život pro ně neznamená víc než cena housky na krámě.Jejih víru bych vůbec neoznačil za víru,ale vymytí mozků udělá s lidí horší stvoření než je dobytek.Bohužel se začínají roztahovat všude měla by se tomu udělat přítrž.Já osobně bych mezi smradlavé arabáky vůbec nejezdil ani kdybych byl heterák.
Milan 07.10.2014
Ahoj . Všichni tady v Evropě vědí jak se muslimové chovají k těm co vyčnívají z davu nebo jsou sexuálně odlišní . Divím se všem , že tuto část světa vůbec navštěvují a přispívají do státní kasy těchto zemí v oblasti turistického ruchu . známá furt propaguje Egypt . Kdysi jsem jí řekl : ,, Dej mě pokoj s arabským světem . když je baví žít si jako ve středověku , ať si tak žijí . Já miluju Evropu , kde je taky hezky a nenechám se omezovat , když to cítím a vidím jinak " Evropa by je měla taky postihovat za jejich zvyklosti , třeba za nošení šátků .
ElPedrito 06.10.2014
Jen víc takových případů. Třeba si pak všichni sluníčkáři uvědomí, proč v moderní demokracii nemá islám co dělat.
Tomáš 06.10.2014
A co jako? Když si buzny jezdí na dovolenou a nejsou schopné akceptovat odlišnou kulturu a zákony. To že jsou až moc rozmazlené liberálním vnímáním západního světa, neznamená, že je to akceptovatelné všude. Dobře mu tak i jemu podobným.
Petr 07.10.2014
No ze jste takhle nekricel když tady obhajovala ta kr..a tu posra... muslimku nebo co to bylo za pripad ze ji nechteli povolit chodit do skoly zahalenou. Když nechce akceptovat naší kulturu a zvyky at tahne odkud prisla a ještě bych ji tady poslal do vezeni. Celej svet musí akceptovat jejich náboženství ale oni nebudou akceptovat nic???
Ladis007 07.10.2014
Ty sam si buzna Tomasi, potrebujes poradny ocas do dupky, abys vedel, ze ne vsecko gay je spatne...
Martin 12.07.2015
Souhlasím Tomáš je pěkné pako,potřebuje kládu at se na ni vyřádí.
micka 06.10.2014
patri mu to lesbe jedny nevychovany! nektery tety jsou proste nehorazne nevycvalany a neznaj mezi!
Sim 05.10.2014
Kdoví jak to bylo opravdu. V Maroku jsem byl, sešel jsem se tam s 3 gayi, jeden měl i odsznak s duhovou vlajkou, polda je tam každých 100 metrů a nic se nedělo... Ten zákon se tam téměř neaplikuje... Horší je to v Tunisku nebo Egyptě...
alex 05.10.2014
Proč turisti podporují tyto destinace, kde platí takto směšné zákony?? Muslimové jsou monstra zmagořený! Jenom si neuvědomují, že v té věznici šoustají vězni mezi sebou ... to je snad jasné, ne? To nevadí? Nechápu ... ;-)
Vláďa 06.10.2014
Naprostý souhlas! ;-)
S přítelem zásadně nejezdíme na dovolenou do ne-gayfriendly zemí, proto vybíráme v 98% ze států na západ od ČR. Z našeho seznamu jsme (bohužel) vyřadili po letošní novele ústavního zákona i Slovensko (ať Fico pojde na škytavku :-P ).
Máme klid a nemusíme předstírat komedie ve stylu "my jsme jen bratranci" :-)
micka 06.10.2014
no Ládíku, je mi te fakt lito :D ale na druhou stranu, kazdymu co mu patri :D
Vláďa 06.10.2014
Proč líto? Až ty budeš mručet někde v base s odpornýma Arabákama, tak mi tě líto nebude :-D
Pepi 05.10.2014
Logicky si v muslimske zemi nebudu nic zacinat s nikym mistnim, pac nevim, jestli to neni treba volavka.... A protoze se nikde nepise o tom, ze ten mistni chlapik dostal nejaky trest, tak to nejspis volavka byla...
fag 05.10.2014
dostal taky 4 mesice
PP 05.10.2014
Ve stejné cele?
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag