reklama
cz / EN / esp

Pražští kandidáti na primátora o gay akcích.

Kdo by vyvěsil vlajku na budovu magistrátu během pražské pride?

reklama

Komunální volby se blíží (10. – 11. října),a pokud stále nevíte koho v Praze zvolit, můžete se nechat inspirovat v anketě, kterou uspořádali organizátoři Prague Pride. Ptali se kandidátů na problematiku gay akcí, podpory pride a rovnoprávných svazků gayů a leseb. Zajímal je názor na přínos pražské pride hlavnímu městu či zda by na budově magistrátu měla během pride vlát duhová vlajka. Nejvíc rozporuplných reakcí vyvolala otázka, zda by Praha finančně podpořila průvod a s ním spojené aktivity.

 

Většina kandidátů na post pražského primátora v blížících se komunálních volbách je připravena otevřeně se přihlásit k podpoře rovnoprávnosti LGBT komunity. Zbyněk Passer z hnutí Pro Prahu sice v případě svého volebního vítězství odmítá záštitu Prague Pride udělit, ale duhovou vlajku by na budově magistrátu vyvěsil. Domnívá se však, že „LGBT komunita žije v Praze důstojně a její práva nejsou pošlapávána“. Uchazeči z řad ODS a ČSSD na otázky Prague Pride v předvolební anketě neodpověděli.

 

Na otázku, zda by veřejně podpořili snahu o umožnění sňatků párům stejného pohlaví, odpověděla většina dotazovaných kladně. Tomáš Hudeček za Top 09 naznačil, že priority primátora leží jinde. „Na žebříčku mých priorit se toto téma nachází až za otázkami daleko urgentnějšími a z pozice pražského primátora kompetenčně příslušnějšími,“ řekl. Zbyněk Passer je spokojen se současným stavem registrovaného partnerství a chce se soustředit hlavně na komunální záležitosti. „Na každý pád je třeba přesvědčovat hlavně naše senátory a poslance, primátor je v tomto případě jen přídavnou autoritou, hlasuje se v parlamentu,“ dodal Petr Štěpánek. Jan Kasl by se za adopce gay a lesbickými páry plně postavil.

 

Duhová vlajka by nad magistrátem zavlála téměř při jakémkoli výsledku volby primátora. Kandidátka za hnutí ANO Adriana Krnáčová řekla, že Prague Pride osobně podporuje, ale v případě zvolení vyhodnotí, co je přínosné pro hlavní město. Tomáš Hudeček naznačil, že se vlajka vyjímá lépe v průvodu. „Je třeba si uvědomit, že vyvěšení je rovněž signál pro zaměstnance, že je Praha nebude kádrovat podle sexuální orientace,“ řekl Jakub Michálek z České pirátské strany.

 

Kompletní odpovědi naleznete zde.

redakce ve spolupráci s Prague Pride / 15.09.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
pepe 16.09.2014
Co to jsou za odpovědi? ani ryba ani rak?
dean 16.09.2014
před volbama si to nechtějí pokazit u nikoho...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag