reklama
cz / EN / esp

Olympiáda začíná! Kolik na ni jede gayů a lesbiček?

Být vrcholovým olympijským sportovcem a otevřeně se přiznat k odlišné sexuální orientaci může být pro někoho problém. Osmnáct lidí tento problém vyřešilo, žijí otevřeně.

reklama

Olympiády v Pekingu se zúčastnilo 10 lidí s odlišnou sexuální orientací, v Athénách 11, respektive právě tolik lidí se netajilo s tím, že je přitahuje osoba stejného pohlaví. Letos to bude 18 soutěžících, z toho však pouze 3 muži, ostatní zůstávají “v utajení”. Z trenérů pak připočítáme 2 lidi. Nesmíme zapomenout na nezbytnou součást olympiády: paralympiádu, kde se k homosexualitě hlásí 2 soutěžící: Lee Pearson, britský krasojezdec a Claire Harvey, členka britského volejbalového týmu. 

 

Olympiády se zúčastní 12 602 soutěžících a pokud bychom vzali jen jedno procento, bylo by to 126 lidí! Jednou z olympijských myšlenek jsou přitom lidská práva a rovnost všech. Proč je tedy číslo tak nízké? Dle slov některý bývalých soutěžících sportovci jednoduše nechtějí poutat pozornost vůči své osobě. Se svou odlišnou sexuální orientací se netají před přáteli či rodinou, na sportovišti se ale chtějí zviditelnit svými výkony. Připouští však, že v posledních letech lidi takové přiznání přestávají považovat za něco skandálního, proto také číslo stoupá každou novou olympiádu. Někteří to prostě nepovažují za důležité a uvádí, že na olympiádě je pro ně na prvním místě sport. 

 

Ne všichni jsou tedy tak odvážní jako vítěz zlaté medaile z Pekingu  Matthew Mitcham, který na Twitteru uvedl: “Ano, jsem ten gay, který vyhrál zlatou medaili ve skocích”. Dodáváme, že australan vyhrál v dramatickém souboji s čínským závodníkem a svým závěrečným skokem s nejtěžší obtížnotí ze všech pokusů dne suveréně vyhrál, poté co vyrazil všem divákům dech. Budete mu fandit letos?;-)

 

foto: Matthew Mitcham

Další hrdí soutěžící jsou pak: Edward Gal (Nizozemí, jezdectví), Lisa Raymond (USA, tenis dvojhra), Judith Arndt (Německo, cyklistika), Seimone Augustus (USA, basketbal), Imke Duplitzer (Německo, šerm), Megan Rapinoe (USA, fotbal), Marilyn Agliotti (Nizozemí, pozemní hokej), Calr Hester (Velká Británie, jezdectví), Carlien Dirkse van den Heuvel (Nizozemí, pozemní hokej). 

 

Mayssa Pessoa (Brazílie, házená), Rikke Skov (Dánsko, házená), Maartje Paumen (Nizozemí, pozemní hokej), Natalie Cook (Austrálie, plážový volejbal), Alexandra Lacrabère (Francie, triatlon), Jessica Landström (Švédsko, fotbal) a Carole Péon a Jesicca Harrison z Francie tvoří pár a soutěží v triatlonu. 

redakce / 20.07.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag