reklama
cz / EN / esp

V Chorvatsku zrovnoprávněny sňatky gayů

Další evropská země uznala LGBT občanům rozšíření jejich práv.

reklama

Homosexuálové v Chorvatsku zaznamenali další úspěch. V červenci byl chorvatským parlamentem schválen zákon, který staví sňatky gayů naroveň heterosexuálům. Výjimku tvoří adopce, která se LGBT párům neumožňuje.

 

Chorvatko je tak na 12. příčce ze zkoumaných 49 evropských zemí z hlediska práv homosexuálů. Země je taky členem „LGBT Core Group“, která je součástí OSN, spolu s dalšími deseti státy ( Argentina, Brazílie, El Salvador, Francie, Israel, Japonsko, Holandsko, Nový Zealand, Norsko a USA).

 foto: historické centrum Splitu

Pokud chcete navštívit tuto jihoevropskou zemi, doporučujeme Split, Rovinj na Istrii nebo hlavní město Zagreb, které nabízí zajímavý noční gay život. I Zagreb má svou gaypride, letos se chorvatský průvod hrdosti konal 14. června. Další města se postupně přidávají, například Split nebo Osijek (tam se bude konat první gaypride letos 6. září).

redakce / 23.07.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag