reklama
cz / EN / esp

Ceny bePROUD 2013 uděleny

3. ročník přinesl cenu i herci Igoru Chaunovi

reklama

V pátek 16. května se v klubu Mecca udílely po třetí ceny bePROUD. Večer moderovali Ester Kočičková a Jakub Žáček pod vedením režiséra Sergeje Butka. Večer obohatila vystoupení zpěvaček Terezy Černochové a Kláry Vytiskové.

foto: moderátoři večera

Ceny se původně měly udělovat v pěti kategoriích. Cenu bePROUD Zaměstnavatel roku, bohužel, nebylo komu udělit. V kategorii Celoživotní přínos získali cenu dva výjimeční lidé - Dagmar Křížková a in memoriam farář Jiří Štorka, kteří spoluzakládali organizaci Logos a koncem devadesátých let otevřeli dveře farnosti skupině věřících gayů a leseb.

foto: Igor Chmela

Mediální cenu bePROUD získal Igor Chmela za ztvárnění policisty procházejícího coming-outem v seriálu Cesty domů. V kategorii protiPROUD 2013, tedy anticeny pro člověka s nejvíce homofobními a transfobními názory měli organizátoři hned tři favority. Jak prohlásil jednatel Zdeněk Sloboda: “Nakonec jsme se rozhodli prohřát duhovou cenou náruč pana Jeronýma Klimeše, který se velmi rád k tématu homosexuality vyjadřuje v médiích. Výherce se, jaké překvapení, pro ocenění nedostavil, ale zaslal alespoň email, ve kterém vyjádřil přání dostat raději fotovoltaický článek, který by se do jeho domácnosti hodil více a nezabíral místo zbytečně.  Cenu jsme mu prozatím uschovali pro případ, že by změnil názor nebo se mu doma uvolnilo místo.“

foto: držitel ceny protiPROUD

Hlavní kategorií večera však byla cena bePROUD Počin roku. Z pěti nominovaných byl vybrán počin skupiny dvaceti poslanců, kteří vloni podali návrh novely Zákona o registrovaném partnerství. Za všechny cenu převzal Viktor Paggio. Téma novely je v tuto chvíli navíc velmi aktuální, brzy by měla být opět předložena.

redakce / 18.05.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag