reklama
cz / EN / esp

V Anglii a Walesu se konal první zákonný církevní svatební same-sex obřad

Jan Tipper a Barb Burden byly oddány v sobotu 12.dubna

reklama

V anglickém kostele došlo k prvnímu zákonnému požehnání manželství osob stejného pohlaví, protože minulý měsíc se změnil zákon, který před tím toto neumožňoval.

Do 29. března měly anglické homosexuální páry moznost uzavřít občanský sňatek, dubnový obřad v kostele Metropolitního společenství (MCC) ve městě Bournemouth byl ale první, který byl uskutečněn na církevní půdě.

Jan Tipper a Barb Burden jsou dlouholetými členkami teto církve.

Slavnostní ceremoniál celebroval reverend Dwayne Morgan.

“Nakonec vláda plně uznala právo na lásku gay párů tím, že jim umožnila rovnoprávné právní postavení manželů. Jsme velmi rádi, že vláda nehodlala naslouchat jen těm církvím, které chtěly zcela zablokovat sňatky párů stejného pohlaví, ale vyslyšela i hlasy té menšiny věřících, která věří, že Bůh nikoho nediskriminuje. Jsme vděčni všem, kteří mnoho let vytrvale bojovali za práva homosexuálů, až nás přivedli k tomuto historickému dni. "

MCC - Metropolitní společenství bylo založeno v Bournemouth v roce 1979 a je spojeno s Universal Fellowship of Metropolitan Community Churches, která má kostely ve více než 40 zemích světa. První MCC ve Spojeném království bylo založeno v Londýně v roce 1973 a má nyní 11 MCC po celé Velké Británii.

Kostel žehnal homosexuálním párům již od roku 1970 a Reverend Morgan nyní řekl, že je rád, že je vláda konečně „dohnala“.

DEJ / 20.04.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag