reklama
cz / EN / esp

Gayové jsou v Soči vítáni. Ale jen do konce února.

Tahle země není pro gaye… Ani teď, ani potom…

reklama

Zimní olympijské hry, které se konají od 7. do 23. února 2014 v ruském městě Soči, považuje prezident Vladimír Putin za vrchol své politické kariéry. Náklady na její uspořádání přesahují částku jeden bilión korun, jedná se tedy o nejdražší olympiádu v historii. Možná i kvůli strachu z možných nepokojů a narušení poklidného průběhu her Putin prohlásil, že se homosexuálové v Soči budou cítit vítáni a nemusí mít obavy z pronásledování.

FRESH TIP: Nekritická podpora her v Soči by byla chybou  

Kvůli existenci kontroverzního zákona o „zákazu propagace netradičních sexuálních vztahů mezi nezletilci“ má stát právo zakázat veškeré akce LGBT komunity, protože mohou být dětem na očích. Tento zákon také může zvyšovat počet útoků na příslušníky menšinových orientací. Několik významných osobností, které s diskriminací práv homosexuálů nesouhlasí, odmítlo pozvání. Mezi nimi je například německý prezident Joachim Gauck, francouzský prezident François Hollande, britský premiér David Cameron, a dokonce i prezident Spojených států Barack Obama. Obavy z účasti a možných nepříjemností mají nejen diváci, ale také přiznaní sportovci.

 

Sportovní disciplíny na ZOH v Soči podle organizace Člověk v tísni

 

Několik dní po vyjádření prezidenta starosta Soči, Anatolij Pakhomov (viz úvodní foto), sdělil médiím, že v tomto městě s 343 000 obyvateli žádní homosexuálové nežijí. Celkově by se tedy dala tato prohlášení shrnout tak, že gayové budou během olympiády vítáni a tolerováni, ale okamžitě po jejím skončení se vše zase vrátí do starých kolejí.

Putinovo prohlášení jsou však pouhá slova. Pokud se někdo stane cílem útoku kvůli své orientaci, žádný příslušník ruské policie ho pravděpodobně chránit nebude.

FRESH TIP: Hlavní sponzor her v Soči proti Putinovi 

Diskriminace LGBT v Rusku je dlouhodobým problémem, za který Putin sklízí celosvětovou kritiku ze strany politiků i celebrit. Do roku 1993 byla homosexualita zločinem, za který odsouzenému hrozilo až osm let vězeňského tábora, a až do roku 1999 byla považována za duševní chorobu.

Většina Rusů má k homosexuálům i po letech negativní vztah. Putin byl dokonce vybídnut bývalým knězem k vypsání referenda, ve kterém by občané měli rozhodnout o tom, zda by homosexualita neměla být opět považována za trestný čin. V otevřeném dopise od dvaceti sedmi nositelů Nobelovy ceny byl Putin vyzván, aby sporný zákon zrušil. To však odmítl s tím, že si Rusko nenechá vnutit cizí hodnoty.

Hry začínají již příští týden a kromě olympijských výkonů bude zajímavé sledovat také vývoj situace z hlediska LGBT komunity.
 

foto: Soči leží na břehu Černého moře, maps.google.com

 

poznámka redakce:
Článek doplňujeme o toto video. Na něm vidíte, jak si mladi Rusové vybírají na internetu gaye a domlouvají si s nimi schůzku. A takhle to dopadá. Pod záminkou pedofilie ho zmlátí přímo na ulici. Takových odkazů na youtube najdete spoustu. Udělejte si sami obrázek o tom, jaké je to být gayem v Rusku...

Estarro / 30.01.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Jack 04.02.2014
rypny, ty jsi prostě jednoduchej mentál...
1234 03.02.2014
fasizmus=komunizmus len na inej strane uhlomeru...a oni tam ten cerveny shit na svojich debilnych hlavach budu mat asi vzdy! V takej krajine sa radsej ani nenarodit
iberit 03.02.2014
Poněvadž takovéto dva zásadní rozdíly nerozezná zcela evidentně jen primitivní dement.
iberit 03.02.2014
Rusko je s tím ostudou planety země stejně jako katolická církev,čímž jsou nejméně 100 let za opicemi. Trestat homosexualitu mezi dospělými je nejen proti zdravému rozumu,ale dokonce i proti základním lidským právům. Takto by se měla trestat pedofilie.Kdo nerozezná ten diametrální rozdíl mezi homosexualitou mezi dospělými a pedofilií,tak už včera bylo pozdě,aby se dal vyšetřit.
Jack 04.02.2014
Přesně.
rypny 03.02.2014
myslim, ze se to fakt zas histerizuje.. klasicky dotceny buzny a jejich vecny zastanci (madonna) z toho delaj velkou bublinu.. vsem ostatnim je to uplne u prdele a rev ze strany buzen akorat zhorsi jejich celkovy postaveni u vetsinovy spolecnosti (hodne lidi si totiz zacina myslet totiz to, co klaus: homosexualismus jako ideologie)..
Oleg 03.02.2014
Typický čecháčkovský postoj který umožňoval za války udávat němcům a za komunismu STB a těm ostatním být ke zlu slepí..hlavně si nenadělat nepřátele a žít v klidu u televize co?
Danny 02.02.2014
Sú vítaní asi takým spôsobom, že pred pár dnami jeden aktivista v Soči skončil na dva týždne vo väzení, kvôli tomu, že držal dúhovú vlajku :)
asitak 02.02.2014
Bože tolik řečí kvůli takovýmu nic. Ten zákon jen umožňuje rušit ty (i pro mě) odporný parády gayů, nebo jak tomu říkáte, který jsou plný zdegenerovaných "mužů", obskurního oblečení a nechutných nahých mužožen. Jsem pro, aby děti tehle hnus vidět nemuseli a jsem pro, aby se to rušilo i u nás, protože není důvod aby se oslavovaly "genetické chyby". Ano, gayové za to nemůžou, ale nikdo jim nezakazuje žít a ani v Rusku už je nikdo nezavírá za jejich orientaci. Oslavovat ale jejich degenraci taky zrovna není to nejlepší.
oldpes 02.02.2014
Pan asitak svoje argumenty v této diskuzi značně diskvalifikuje neznalostí shody podmětu s přísudkem: "...aby děti vidět nemuseli..."
Denis 02.02.2014
Hele "asitak" nevím, jestli sleduješ dění v Rusku, ale rozhodně ten zákon není jen kvůli gaypride. Naopak to nahrává různým extremistickým skupinám homofobně zaměřených, kteří se otírají o zákon, aby mohly homosexuály beztrestně šikanovat. Však jsou případy, kdy ruští extremisté se "seznamují" na gay seznamkách. Když dojde pak ke schůzce, tak tam gaye bezdůvodně mučí a napadají a ještě to nahrávají na video, tím, že potírají pedofilii. A ruská policie s tím nic nedělá. Já jsem gay, já bych tu olympiádu bojkotoval. Kdyby byl takový zákon v naší zemi, tak by to bylo takové jak v Rusku. Kdejaký homofob by mohl gaye beztrestně napadat.
Zdeněk 02.02.2014
Máš strach posero
Zdeněk 02.02.2014
Máš strach posero
zdenek 02.02.2014
jo a miluji chlapy a miluji s nimi sex.Je to zajímavější s nimi v posteli a mysli si co chceš.
zdenek 02.02.2014
jo a miluji chlapy a miluji s nimi sex.Je to zajímavější s nimi v posteli a mysli si co chceš.
chocholous 02.02.2014
To, že někdo nezvládá shodu přísudku s podmětem "děti nemuseli" neznamená, že nemůže mít na tohle svůj vlastní názor. Já si rovněž myslím, že tyhle gay pridy by být nemusely..Podle mě to akorát provokuje.. Musím uznat, že termín "genetické chyby" mě docela zaujal.. není třeba to slavit...a když někdo takový je...tak ať na něj hulákaj jako na ožralu, co křičí po městě, když jde ráno domů..
chocholous 02.02.2014
a když "nás" tam nechtějí, nevnucujme se... Jejich problém...
oldpes 02.02.2014
Hitler podobně jako Putin rovněž pořádal ve své říši olympijské hry. A taky to pro něj byla prestižní záležitost. Ale olympijské hry v jakékoli diktatuře jsou absurdní. Soči má homofobního (a hloupého) starostu, který se naivně domnívá, že ve "svém" městě homosexualitu likvidoval. Rusko má homofobního (a chytrého) diktátora, který si nenechá od světa vnucovat neruské mravní hodnoty. Zajímalo by mě, co by Putin, Pakhomov a ostatní obdobní ruští potentáti udělali, kdyby zjistili, že jejich vlastní syn je gay.
Aleš 09.02.2014
...asi by se mu stala nějaká nehoda!
oldpes 02.02.2014
V Hitlerových koncentračních táborech byli homosexuálové označeni růžovým vinglem. Docela by mě zajímalo, jakou barvou označují ve svých vyhlazovacích táborech homosexuály Putin s Pakhomovem, když třeba v Soči již žádní homosexuálové nezůstali?
oldpes 02.02.2014
Žasnu, jak to jenom soudruh starosta Pakhomov se svými policejními kohortami dokázal, že v jeho Soči se 343 tisíci obyvatel nežijí už žádní homosexuálové. To je zplynovali již na základních školách?
D. Otisk 02.02.2014
Většinou v celém světě je homosexualita tolerována a to že rusové homosexualitu neuznávají a spíše to berou jako nemoc či trestní čin je jejich světová ostuda měli by se za to stydět a tím ukazujou jak jsou hloupí
navi 02.02.2014
netoleruju ale hlavne že je bežne tolerovana nie len vo vezniciach ale aj v kasarňach u vojakov
1234 03.02.2014
a homofobni rusi by mali ostat v svojej zacervenanej maticke zemi, najlepsie za uralom...len aby neboli za chvilu cerveni-krvavi doslova, ked budu diskriminovaní ostatnými krajinami za ich retarovany neludsky zastaraly postoj...oni su cvicene opice co sa nechaju ovladat pedofilnou cirkvou a politikmi, ktori bohvie co robia v tych svojich ,,komnatach,,...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag