reklama
cz / EN / esp

Martina Navrátilová kritizuje olympijský výbor

Slavná tenistka vyjádřila nesouhlas s doporučením MOV pro nadcházející hry v Soči

reklama

Minulý týden předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach doporučil sportovcům, aby své názory vyjádřovali pouze ve vymezených zónách. Tyto prostory budou určeny právě pro jedince, kteří se chtějí nějak projevit nebo za něco demonstrovat. Zní to jako jasný návrh, jak se mají sportovci, kteří chtějí upozornit na porušování LGBT práv v Rusku, chovat.

 

Thomas Bach se odvolává na Olympijskou chartu, ve které se zakazuje jakákoli demonstrace nebo politická, rasová nebo náboženská propagace.

 

Ke slovům předsedy MOV se vyjádřila Martina Navrátilová. V budově Spojených národů vystoupila slavná tenistka na konferenci proti homofobii v rámci mezinárodního dne za lidská práva. Řekla, že ji MOV zklamal nejvíc za to, jak si strká hlavu do písku a jak nechce dělat žádné vlny. Zároveň poukázala na fakt, že v Kataru, v zemi, kde se bude konat v roce 2022 mistrovství světa ve fotbale, platí trest za projevy homosexuality ve výši až 5 let.

foto: Martina Navrátilová a Jason Collins

Na konferenci vystoupil i hráč NBA Jason Collins, který teprve nedávno promluvil o své homosexualitě. Řekl, že homosexulaita nebyla tolerována ani v NBA, kde se  homosexuální projevy pokutovaly minimálně 50.000 dolary.

foto: un.org., twitter.com

 

redakce / 14.12.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag